Видео интервју со Васил Пеевски, бармен: „Ми се пуштале девојки за бесплатни шотови, а коктелот не го правиме појак иако бараат“


Видео интервју со Васил Пеевски, бармен: „Ми се пуштале девојки за бесплатни шотови, а коктелот не го правиме појак иако бараат“

Колку се почитува професијата на бармените, дали му се пуштале девојки за бесплатен коктел, но и која е грешката која ја прават просечните бармени во баровите? Васил Пеевски на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-vasil-peevski-barmen-mi-se-pushtale-devojki-za-besplatni-shotovi-a-koktelot-nikogash-ne-go-pravime-pojak-01.jpg

И додека нашата редакција ја посетија многубројни јавни личности од разноразни професии, сепак ваков ведар и исклучително талентиран бармен не сме имале досега. Пријатен и расположен за искрен разговор седна пред камерата на CRNOBELO.com и ги сподели сите тајни кои не сте ги знаеле за баровите и коктелите.

Тој вели дека честопати го искористуваат неговите пријатели за приватни забави, сподели дека во коктелите се ставаат исклучиво квалитетни коктели, но и откри кој коктел треба да го избегнувате поради големата количество на калории.

Инаку, може да го следите во неговата онлајн емисија Шејк, каде покажува разни начини на кои може да направите коктел, а честопати го придружуваат познати личности. 

Погледнете го интервјуто со Васил Пеевски:

Н. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач Кои се подобри готвачи - мажите или жените, која е пораката до тие што не знаат ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg