Јелена Розга спектакуларна во Скопје, се расплака на концертот пред македонската публика

„Кога за нешто сонувате долго, долго... ова од 2006-та ми беше сон и еве, сега сме тука заедно. Ви благодарам до небо што сте покрај мене сите овие години“, рече Јелена Розга, која одржа спектакуларен концерт пред македонската публика.

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-pred-makedonskata-publika-i-odrzha-svetski-koncert-video-01.jpg

Хрватската ѕвезда Јелена Розга вчеравечер (10.02) одржа спектакуларен концерт во преполната арена „Борис Трајковски“, наречен „Минут срца мог“.

Скоро три часа таа пееше пред своите македонски фанови и направи вистински светски концерт.

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-pred-makedonskata-publika-i-odrzha-svetski-koncert-video-02.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-04_copy.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-0442.jpg

„Не можам да ви опишам како се чувствував денеска, си мислев дека нема да можам да излезам на сцената.

Кога за нешто сонувате долго долго... од 2006-та ова ми беше сон и еве, сега сме тука заедно.

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publikak-02.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publikaysy-02.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-predo-makedonskata-publika-02.jpg

Ви благодарам до небо што сте покрај мене сите овие години. Јас ќе ви се заблагодарам како што знам најдобро, преку песната.

А вие плачете со мене ако ви се плаче“, рече таа на почетокот на концертот со насолзени очи.

jelena-rgozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-02.jpg

jelena-drozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-02.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-prestrhd-makedonskata-publika-02.jpg

Розга неколкупати се расплака и не ги криеше емоциите и возбудата поради љубовта што ја добива од македонската публика.

Таа концертот го подели во 3 дела.

jelena-rozga-spektakujlarna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-02.jpg

jelena-rozga-spektakularna-vo-skaeropje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-02.jpg

jelenga-rozga-spektakularna-vo-skopje-se-rasplaka-na-koncertot-pred-makedonskata-publika-02.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонц... Јелена Ѓоковиќ во Скопје беше облечена во циклама панталони со висок струк и кош...
Јелена Бачиќ Алимпиќ: „Си ја скршив надлактицата, се превиткувам од болки - знаете кога од ништо ќе ... „Оваа насмевка е очајничка, затоа што толку сакав да си ја лулам во раце својата...
Јелена Гавриловиќ (40) е една од најубавите Србинки - учествуваше во ТЛЗП со Елена Ристеска Се сеќавате ли кога во 2014 година нашата Елена Ристеска нè претставуваше во ТЛЗ...
Наташа Беквалац дојде со ќерка ѝ, Милица Павловиќ во секси корсет на бината – Како колегите ѝ дадоа ... Наташа Беквалац, но и голем број млади колеги, како Војаж, Девито и Едита Арадин...
Јелена Карлеуша за роденденот на Душко Тошиќ побегна во Дубаи – Му „се одмазди“ со провокативни фотк... Јелена Карлеуша не присуствуваше на роденденот на сопругот Душко Тошиќ, а откако...
Јелена Карлеуша: „На ова куче некој му ги ампутирал предните шепи, херојски трпи страшна болка, но с... „Запознајте го Алфи. Тој е сега моја грижа. Станува збор за куче кое неодамна е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg