Се родил без знаци на живот, мислеле дека ќе има трајни последици – Како изгледа денес постариот брат на Војаж?

Познато е дека српскиот музичар Михајло Веруовиќ Војаж ретко споделува детали од својот приватен живот, а неговиот постар брат Василије е вистинска енигма, иако според многумина, тој е дури позгоден и од популарниот трап-пејач.

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-01.jpg

Војаж е еден од омилените пејачи од „новиот бран музика“ кај публиката.

Тој е син на Милан Веруовиќ, телохранителот на Зоран Ѓинѓиќ, кој исто така беше застрелан на 12-ти март за време на атентатот врз тогашниот премиер на Србија.

Младиот пејач редовно објавува фотки со мајка му Жана, а неговиот брат Василије е вистинска енигма за јавноста, иако од ретките фотки што Војаж ги објавува со него, многумина коментираат дека и двајцата браќа изгледаат подеднакво добро и се посветени на својот физички изглед.

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-11.jpg

За Василије не се знае многу, освен дека е повозрасен од својот популарен брат, а нивната мајка во далечната 2004-та година раскажа дека со него имала мошне тешка бременост и дека преживеала вистински кошмар за време на породувањето.

„Нашиот прв син Василије беше високоризично бебе. Со него ја одржував бременоста цели 9 месеци за на крај да биде роден пребрзо, без знаци на живот.

Беше на апарати за вештачко дишење, со минимални шанси да преживее, па дури и ако се случи тоа, се сомневаа дека ќе има големи последици.

Девојката што беше со мене во собата му се јави на сопругот да му каже дека се породив. Тој веднаш се јави во болница и му рекоа дека со мене сè е во ред, но дека детето е во соба за реанимација“ – раскажа Жана.

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-10.jpg

Таа понатаму надополнува каква била реакцијата на нејзиниот сопруг кога ги слушнал лошите вести.

„Милан втрча во болницата, но не сакаа да го пуштат. Почека некое време, па потоа ја разби врататa и додека се пробивал до мојата соба му повикале обезбедување. Успеа да дојде до бебето“.

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-04_copy_copy.jpg

Сепак и покрај лошите прогнози, Василије израснал во здраво момче.

Од фотките што Војаж ги објавува понекогаш на Инстаграм може да се види дека двајцата браќа се многу блиски и дека го користат секој миг што можат да го поминат заедно.

Пејачот во една пригода го прокоментира односот со неговиот брат, па рече:

„Тој е целосно друг свет. Студира право, учи по цел ден и ги полага сите испити во зададениот рок. Паметен е, елоквентен и начитан.

Не се појавува во јавност, но секогаш е со мене. Не го интересира да биде јавна личност. Има животни цели што сака да ги исполни и го поддржувам во тоа. Доаѓа на моите настапи, секогаш кога има време“.

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-09.jpg

Во продолжение погледнете уште некои од нивните заеднички фотки, што пејачот ги објавил до сега:

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-07_copy_copy.jpg

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-12.jpg

se-rodil-bez-znaci-na-zhivot-mislele-deka-kje-ima-trajni-posledici-kako-izgleda-denes-postariot-brat-na-vojazh-13_copy.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео кое го згрози регионот: Босанскиот рапер Буба Корели ја влече девојката за коса на улица + сит... „Се надевам дека ова го гледаат девојчиња и жени кои одат на настапите на Буба К...
Кое е ветувањето што Реља Поповиќ ѝ го дал на мајка му Зоја, но никогаш нема да може да го исполни? Луксузни одмори, патувања, скап автомобил, скапа облека... Реља Поповиќ денес зн...
Бившиот на Цеца, со малку оседена коса, ужива во љубовта со некогашната Мис Србија – ја преболи пеја... „Сонце, песок, море и ти. Само мој“, напиша новата девојка на бизнисменот Богдан...
Огњен Амиџиќ објави прва фотка од новородениот син: „Има коса како прваче“ Сакал на синот да му даде име што ќе биде единствено, па затоа се одлучил за име...
Факти за Тарик Филиповиќ – го сака посинокот како свое дете, сопругата му е вистинска убавица „Никогаш во животот не ни помислував дека ќе се вљубам во жена што веќе има дете...
Првата жена пилот во Turkish Airlines: „Мајка ми ми велеше дека ова не е женска професија“ „Бев многу мала кога ѝ кажав на мајка ми дека сакам да бидам пилот, а таа ми одг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg