Видео прошетка – Како изгледа Приштина Мол?

Како изгледа Приштина Мол – новиот трговски центар во Косово кој се протега на површина од 240.000 метри квадратни и во кој можете да најдете над 200 локални и интернационални брендови?

video-proshetka-kako-izgleda-prishtina-mol-01.jpg

Во март 2023 година почна со работа големиот трговски центар Приштина Мол во Косово.

Центарот се протега на површина од 240.000 метри квадратни и има продавници од 230 локални и интернационални брендови.

video-proshetka-kako-izgleda-prishtina-mol-02.jpg

Покрај продавниците, трговскиот центар нуди разни активности за деца и тинејџери, но и за возрасни.

Ако уште не сте имале можност да го посетите, погледнете како изгледа „најзабавното место во Југоисточна Европа“:

View this post on Instagram

A post shared by Prishtina Mall (@prishtinamall)

View this post on Instagram

A post shared by Prishtina Mall (@prishtinamall)

фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

„Не сакаше ни да готви, ни да работи“: Ненад Кнез првпат прозборе за разводот со мајката на Ксенија ... „Со тогашната сопруга долго имавме несогласувања. Еден од проблемите беше што не...
Носат луксузни и скапи парчиња од светски брендови - Колку чини накитот на познатите Србинки? Милица Павловиќ, Јелена Ѓоковиќ, Александра Пријовиќ - го обожаваат накитот од C...
Елка од 1.500 евра – Бака Прасе и Ања Бла се пофалија со луксузните декорации во новиот стан вреден ... „Самата елка чинеше околу 900 евра и 500 евра потрошивме за украсите“ – вели дев...
Детали за разводот на Харис и Мелина Џиновиќ: Проблемите почнале во новиот дом, спиеле во различни к... Се шушка дека Мелина Џиновиќ имала врска со друг маж, а Харис се отселил од лукс...
Се сеќавате ли на згодната српска пекарка од Varljivo leto ’68 – Како изгледа актерката во седмата д... Ја паметите ли Јагодинка од „Varljivo letо '68“? Иако работела на многу други пр...
„Запознав психопати кои пробаа да ме скршат“ - Нина Бадриќ искрена, откако маж ја демнеше 2 години „Ме уценувале, сум доживувала неправди и обиди за застрашување од моќни мажи. Су...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg