Тие им се најголема поддршка - Како изгледаат сопругите на македонските пејачи?

Јоце Панов и неговата избраничка биле во врска 10 години пред да стапат во брак, Таско се ожени и стана татко во иста година, а Ѓоко Јовиќ и неговата сакана се родители на 4 деца. 

tie-im-se-najgolema-poddrska-vo-zivotot-kako-izgledaat-soprugite-na-makedonskite-pejachi-01.jpg

Велат зад успешен маж, стои успешна жена, а македонските пејачи кои се во брак се доказ за тоа.

Некои од нив биле долги години во врска со своите партнерки пред да запловат во брачните води, а некои за кратко време сфатиле дека таа е вистинската.

На сцена вистински професионалци, а дома грижливи и посветени.

Ова се сопругите на македонските пејачи од поп и фолк естрадата:

Марко Маринковиќ - Слаткаристика

Познатиот македонски рапер Марко Слаткаристика и неговата сопруга, некогашната манекенка Сања Николиќ, судбоносното „да“ го изговорија во 2014 година.

Шест години подоцна, Сања и Слаткар го добија своето прво дете, синот Моша.

View this post on Instagram

A post shared by Slatkaristika (@slatkaristika.official)

Давид Темелков

Пејачот Давид Темелков и неговата сопруга, хрватската водителка и придружничка на Мис Хрватска, Елена Јунг, во брачните води запловија ова лето.

Давид и Елена се венчаа во црквата „Светa Богородица“ во Скопје, а свадбената церемонија се одржа во еден од скопските ресторани.

Јоце Панов

Пред да се венчаат, Јоце Панов и неговата сопруга Марина беа 10 години во врска.

Во 2018 стапија во брак, а следната година го добија своето прво дете, синот Лука.

Александар Белов

Во 2019 година, Александар Белов и неговата сопруга, Србинката Јелена Станковиќ, се заколнаа на вечна љубов.

Во 2022-ра Александар и Јелена станаа родители на ќеркичката Мина.

Продолжува на следната страницаБи можело да ве интересира:

Македонката Андреа Кидд, фитнес тренер во Дубаи: „Се занемарив и имав депресија - ми требаа 10 годин... „Благодарна сум за секој успех, пад и сѐ што ми застана на патот и ме направи то...
Познати Македонки кои веќе добиле внучиња, а изгледаат одлично Фолкерката Даниела Темелковска годинава стана баба, но на Инстаграм мами воздишк...
Јелена Спенџарска со љубовна порака за саканиот Лукас: „Кога изгубив надеж, ми се појави како гром о... „На почетокот мислев дека е скриена камера, зашто не ми беше реално, нема да лаж...
Популарни плажи со бич-барови покрај Охридското Езеро што треба да ги посетите Кои бич барови и плажи работат ова лето? Каде би можеле да ги поминете деновите ...
Игор Џамбазов со семејни фотки од 1970-тите, Дарко Илиевски чека второ дете: Што прават македонските... Васил Зафирчев ја најави новата сезона на „Преспав“, тенисерот Калин Ивановски в...
Слаткар отворено за говорната маана: „На 2 години бев оставен сам во болница – кога ме зеле сум почн... „Едноствено уште како дете сум стравувал дека нема да можам да го кажам тоа што ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg