Уште 3 дена за да освоите 2 билети и да одите со Даниел на Евровизија

Уште од излегувањето на евровизиското видео за песната со која ќе се претстави Даниел, започна наградната игра за освојување билети за првата полуфинална вечер на Евровизија.

uste-3-dena-za-da-osvoite-2-bileti-i-da-odite-so-daniel-na-evrovizija-01

Oстануваат само уште 3 дена за да бидете еден од потенцијалните добитници.

„Секојдневно се редат нови цртежи! Изненаден сум од креативноста на фановите и од нивниот интерес! Остануваат уште три дена до крајот и одвај чекам да ги погледнам сите фотографии со крајот на приказната!“– изјави Даниел Кајмакоски.

Вкупно тројца фанови ќе добијат по две карти за првата полуфинална вечер на 19 мај, во Виена, ќе го бодрат во живо и ќе уживаат во заедничка средба со Даниел Кајмакоски на 20 мај!

Пред скоро 15 дена Даниел Кајмакоски, нашиот евровизиски претставник ги покани сите фанови да ја завршат приказната од официјалното видео за евровизиската песна „Autumn leaves” и да освојат билет за првото полуфинале.

Повикот се затвора за три дена, односно на 20 април 2015 (понеделник), точно на полноќ.

Погледнете го видеото и следете ги останатите чекори за учество:

Патувањето во Виена за првата полуфинална вечер ќе биде реализирано во соработка со официјалниот партнер – туристичката агенција New Ways of Travel.

Следете ги сите новости поврзани со Даниел и Евровизија преку официјалната веб страница наменета само за евровизиски вести.

Бидете брзи и креативни за да го поддржите Даниел Кајмакоски во живо, во Виена!

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски позира со бурмата во прв план и се топи покрај синчето „Копија на тато“, „Фаца ти скинал“ се дел од коментарите за малиот Стефан, кој е...
Даниел Кајмакоски објави фотка со трудничкото стомаче на сопругата - откри дека очекува второ дете „Кога љубовта се претвора во живот, среќата добива едно име. Го чекаме нашето ма...
Денес се слават светите Кузман и Дамјан, заштитници на лекарите - Што не треба да правите на овој де... Светите браќа целиот свој живот го посветиле на лекување на луѓето, а не барале ...
Кристина Димитри по јавните критики на нејзина сметка: „Поминав низ пекол, јас сум и мајка и татко н... „Жените денес не знаат што сакаат. Живеат од парите на мажот, а мислат дека се б...
Драгица од Скопје и Марк од Бејрут направија волшебна свадба во Либан: „180 Либанци учеа да играат П... „По свадбата во Скопје, на свадбата во Бејрут имаше само либански обичаи. Марк с...
Марија Бунда, наша докторка која се соочи со рак на дојка на крајот од 20-тите: „Научив важни лекции... „Не можам да ви опишам колку не ми се важни веќе материјалните нешта. Една чанта...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg