Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Како ќе изгледа новиот Луна парк во Скопје? (фото)

Омиленото детско катче во Скопје - Луна паркот, ќе добие модерна преобразба. Сега најмалите ќе може да креираат спомени на нови и помодерни реквизити.

kako-ke-izgleda-noviot-luna-park-vo-skopje-foto-01.jpg

Победничкиот план за реновирање на Луна паркот е воден токму по зборчето ЛУНА, па затоа главната тематика во новиот забавен парк ќе биде месечината и сè што е поврзано со неа.

Од реквизитите ќе има трамбулина, рингишпил, летечки чинии, балонски замот, куќа на ласери и куќа на стравот, воден тобоган, телечки рингишпил, простор за пукање со бои...

kako-ke-izgleda-noviot-luna-park-vo-skopje-foto-2.jpg

Сето тоа се предвидува да изгледа вака:

Би можело да ве интересира:

Лила во пустината Вади Рум, Дарко Велковски и Тамара во Рим: Што прават македонските ѕвезди деновиве... Фудбалерот Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна уживаат во Рим, а па...
„Бев на балетот 'Жизел' - балетан од Шпанија блесна во главната машка улога и ми откри дека Скопје п... „Скопје позитивно ме изненади. Ми изгледа како навистина пријатен град. Луѓето с...
Спасени животни, бројни хумани гестови: Убави и забавни моменти во Македонија по кои ќе ја помниме 2... Малиот Дарин вторпат ја донираше својата коса, во Скопје ЗОО се родија лавчиња п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg