Како ќе изгледа новиот Луна парк во Скопје? (фото)

Омиленото детско катче во Скопје - Луна паркот, ќе добие модерна преобразба. Сега најмалите ќе може да креираат спомени на нови и помодерни реквизити.

kako-ke-izgleda-noviot-luna-park-vo-skopje-foto-01.jpg

Победничкиот план за реновирање на Луна паркот е воден токму по зборчето ЛУНА, па затоа главната тематика во новиот забавен парк ќе биде месечината и сè што е поврзано со неа.

Од реквизитите ќе има трамбулина, рингишпил, летечки чинии, балонски замот, куќа на ласери и куќа на стравот, воден тобоган, телечки рингишпил, простор за пукање со бои...

kako-ke-izgleda-noviot-luna-park-vo-skopje-foto-2.jpg

Сето тоа се предвидува да изгледа вака:

Би можело да ве интересира:

„Пази на пудрата“ – Јелена Спенџарска во забавно видео покажа како изгледа шопингот на жените Дали и вашиот шопинг изгледа вака? По колку време „заглавувате“ во гардероба, до...
Maкедонка, што живее во САД, го откри полот на бебето со натпис на куќата и украси во дворот - најср... „Бидејќи синот Адам (3) беше возбуден за тоа дека ќе биде голем брат, сакав дозн...
Филип од Скопје ја запроси Ена на ски-патека во Австрија: „Доктор помисли дека сме повредени, веднаш... „Живееме на иста улица во Капиштец, еден спроти друг. Си гледаме од прозор во пр...
Тијана Дапчевиќ со сопругот и синот на свадба во Скопје, друштво им правеа Тамара Тодевска и мајка и... „Сите сте убави и имате заразна насмевка“ – коментираат дел од следбениците на с...
„Бев на балетот 'Жизел' - балетан од Шпанија блесна во главната машка улога и ми откри дека Скопје п... „Скопје позитивно ме изненади. Ми изгледа како навистина пријатен град. Луѓето с...
Бајковита свадба на пар од Скопје - невестата во раскошна венчаница, младоженецот во розов костум и ... „Во брак сме скоро две години, но поради пандемијата, плановите за свадба малку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg