Скопје подготвено за куп туристи - ново промотивно видео за Супер Купот (видео)


Скопје подготвено за куп туристи - ново промотивно видео за Супер Купот (видео)

Неколку недели пред да се одржи УЕФА Супер Купот, објавено е видео кое ги промовира убавините на Скопје.

promotivno-video-za-uefa-super-kupot-skopje-e-podgotveno-001.jpg

„Градот е подготвен за одржувањето на УЕФА Супер Купот кој ќе се одржи на 8 август во Скопје на националната арена „Филип Втори“. На овогодинешниот Супер Куп силите ќе ги одмерат двата најголеми фудбалски клубови во светот, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.“ стои кратко известување за видеото.

Видеото со кое Скопје се претставува пред туристите кои доаѓаат за фудбалскиот спектакл, ги кани на вкусен ајвар, силно кафе, чај низ Скопската чаршија...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новиот мост на булервар АСНОМ се отвора за еден месец Скопје, 30.09.2021 година - Привршуваат градежните работи на новиот мост на...
Скопје под снег на 1-ви април низ Инстаграм фотографии Не, не е првоаприлска шега, Скопје се „разбуди“ под снег утринава.  Голем д...
Нови СУПЕР лебови за СУПЕР навики од Жито Лукс Жито Лукс на пазарот лансираше нова категорија на лебови со висока нутритивна вр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg