Како до вкусни палачинки?

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или со некои од оние палачинки со неверојатен вкус подготвени од најиновативните кулинарски мајстори.

kako-do-vkusni-palacinki-1.jpg

Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го поттикне ендорфинот, тешко е да се замисли дека слатките деликатеси можеме да ги замениме со нешто друго што му причинува таква радост на организмот.

Ако организирате прослава во кругот на најблиските, а не сакате баш целото време да го поминете во кујна зад шпоретот, брендот „Фантазија“  од Макпрогрес Виница ви предлага навистина вкусни десерти.

Станува збор за генијални полуготови смеси за палачинки и вафли со кои практично не можете да направите утка. Нема хаос во кујната, нема “Повеќе млеко требаше изгледа”, нема гладни усти и разочарани лица.

А, толку се вкусни...

Буквално се’ што ви треба е еден сад, едно јајце и едно добро тавче. Техниката со текот на времето ќе ја совладате, сега кога смесата е доведена до совршенство.

Изненадете ги саканите со превкусни палачинки, и бројте ги насмевките кои ќе ги добиете.

kako-do-vkusni-palacinki-2.jpg

Би можело да ве интересира:

Тина од Скопје со трогателна објава: „Бев дете, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и ја глед... „Бев дете, 3 години, стоев на балконот од нашиот стан на Рекорд и секогаш вниман...
Александра Шијакоска се венча со саканиот по 12 години врска, на денот на неговиот роденден Александра Шијакоска заблеска во елегантна бела венчаница на венчавката со сакан...
Прв танц со саканата, уникатен костум со дезен – Нови фотки од веселата свадба на Бомбакис и Вики За вечерната прослава Бомбакис носеше бел костум со уникатен дезен, а во еден ми...
Ноне покажа како навистина изгледа посетата на пирамидите во Египет - Многу луѓе и коњски кочии Ноне откри дека додека јавале камила, мажот кој ги водел се ценкал со нив колку ...
Јутјуберот Мандар за кавгата со Лазаров: „Немаме комуникација, не знам дали сега сме ривали“ Тој е еден од најпознатите јутјубери на новата генерација, млад човек без влакна...
Ксенија Николова со емотивна исповед: „Бев бремена и за неколку дена се загуби тоа што се нарекуваше... „Пред 10-тина дена имав биохемиска бременост... Многумина ќе речат: ‘Тоа не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg