Стефан од Некст Тајм со новата девојка во Австрија, Aделина никогаш посекси: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?


Стефан од Некст Тајм со новата девојка во Австрија, Aделина никогаш посекси: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

Пере од Нокаут со сопругата и со најмалата од трите ќерки ужива во Охрид, Димитар Атанасовски и Сара Мејс во дресови навиваа за нашата фудбалска репрезентација, а пак Аделина се сонча на плажа во впечатливи бикини.

stefan-od-nekst-tajm-so-novata-devojka-vo-avstrija-adelina-nikogash-poseksi-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01.jpg

Панчо од ДНК периодов е во Романија и навива за македонската фудбалска репрезентација.

Тој испрати моќна порака до нашите фудбалери:

„Иако го загубивме првиот натпревар, немам зборови со кои можам да ви го опишам чуството на гордост што навивав за нашите фудбалери со цело мое срце и воедно што ја пеев МАКЕДОНСКАТА ХИМНА на цел глас.

Сакам најдлабоко од душата да ви се заблагодарам на секој еден репрезентативец кои ни го овозможивте ова неопсиливо чувство.
Без оглед на финалниот исходот, вие ни го овозможивте сонот на многу генерации.

Морам да ги пофалам сите МАКЕДОНЦИ кои беа на трибините и ја направија целата атмосфера бомбастична! Следи Украина, а ние не ве оставаме сами, идеме уште појако.“

Што прават македонските ѕвезди деновиве?

Димитар Атанасовски и Сара Мејс

Панчо од ДНК

Елиф Елмас

Aделина Тахири

https://www.instagram.com/p/CQEOn9oLYd8/

Марјана Станојковска

Пере од Нокаут

Антониа Гиговска

Кристина Арнаудова

Мартија Станојковиќ

Уште 8 ѕвезди на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg