Талат нова униформа, Јелена нова фризура: Преспавци со нов имиџ во 6-тата сезона (фото)


Талат нова униформа, Јелена нова фризура: Преспавци со нов имиџ во 6-тата сезона (фото)

„Па, кај сте бе дечки бе!!! Оваа година средена ко увек, расположена ко увек, синдикалка још поише у душа, со 100 работни места за иста плата – ништо ново за државава!“, се огласи рецепционерката Јелена од Драчево на Фејсбук и го покажа својот нов имиџ, заедно со останатите наши омилени Преспавци.

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-01.jpg

Заводникот Коста и во новата сезона на серијата Преспав ќе флертува со златен синџир на вратот, а Ула ќе ги носи очилата кои ѝ го даваат препознатливиот строг изглед, но ќе има и многу промени во изгледот на нашите омилени Преспавци.

Талат и Марио ќе ги видиме со нови униформи, Јелена со нова фризура, Миле без брада, а пак инспекторот Томе со уште поретро избор на модни парчиња.

Јелена Јованова во духот на рецепционерката Јелена од Драчево се огласи на Фејсбук:

„Па, кај сте бе дечки бе!!! Оваа година средена ко увек, расположена ко увек, синдикалка још поише у душа, со 100 работни места за иста плата – ништо ново за државава! Со надеж за принцот на коњ, ама и коњот не само принцот пошо од нешто мора да се живее, со најбољи маникир и фризура, со најбољи аутфит и шминка, со СТАВ бе дечки, со све. Ве сака Јелена од Драчево – срцето на Скопје!“

Pa kaaaaaj steeee be deckiii be!!!!! 😄 Ovaa godina sredena ko uvek, raspolozena ko uvek, sindikalka jos poise u dusa, so...

Posted by Jelena Jovanova on Friday, November 26, 2021

Фотограф на кампањата: Антонио Станков

Дизајн: Ана Стојановска

Идеја и концепт: Деница Бојаровска и Ана Стојановска

Костимограф: Емилија И. Атанасовска

Шминкер: Јана Гогушевска Мандевска

Новиот стил на Преспавци во шестата сезона од серијата:

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-07.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-05.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-14.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-03.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-13.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-12.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-11.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-10.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-09.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-08.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-06.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-04.jpg

talat-nova-uniforma-jelena-nova-frizura-prespavci-so-nov-imidj-vo-novata-sezona-foto-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Јелена Јованова стана мајка - Игор Џамбазов ја откри среќната вест Актерката Јелена Јованова стана мајка. Игор Џамбазов ја објави убавата вест на И...
Зимска бајка: Падна првиот снег на Попова Шапка (фото) Падна првиот снег и на Попова Шапка... Утро обоено во бело и сцена како од зимск...
Талат од Преспав си стави тетоважа - меч под клучната коска (фото) Што прави омилениот „рецепционер“ во слободно време? Како се занимава актерот Др...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg