Девојка од Скопје го ископира стајлингот на Ким Кардашијан oд Мет Гала 2021, со црна маска на лицето (фото)

Атрактивната русокоса скопјанка за 1-ви Април беше вистинска копија на Ким Кардашијан со бизарниот аутфит за Мет Гала 2021 година. Креативно, зарем не?

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-01.jpg

Се сеќавате ли на ова фамозно појавување на ријалити ѕвездата? Ким Кардашијан се појави на Мет Гала 2021 облечена во црно (буквално) од глава до пети, а твитерџиите тогаш не ја испуштија можноста да се пошегуваат на нејзина сметка.

Ким носеше црн фустан со долги ракави, црни високи чизми, црни ракавици, а дури и лицето целосно ѝ беше покриено со црна маска.

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-02.jpg

Сега, Вероника Батиќ (25) од Скопје, вработена во маркетинг сектор, го искористи овој стајлинг на Ким како инспирација за својата првоаприлска маска.

Во комплетно црн аутфит, таа е копија на ријалити ѕвездата.

Стајлингот на Ким Кардашијан:

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-04.jpg

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-05.jpg

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-03.jpg

Првоаприлската маска на атрактивната Вероника:

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-08.jpg

devojka-od-skopje-go-iskopira-stajlingot-na-kim-kardashijan-so-crna-maska-na-liceto-foto-07.jpg

На следната страна повеќе фотографии од русокосата Вероника...Би можело да ве интересира:

Хуман дечко од Битола спаси куна, која била речиси мртва - ѝ давал млеко со цуцла, ја однел на ветер... Браво! Јове (31) од Битола е нашата позитива на денот. „Еден другар ми се јави д...
Прв снег на Попова Шапка сезонава - Гале од Тетово ни ја пренесува атмосферата оттаму (фото) На Попова Шапка денес (12.11) првпат годинава падна снежна прекривка. Кон средин...
Девојка од Скопје: „Имам 34 години, имав потреба од плус финансии и мијам садови во кафеана - од раб... Кога сите би биле вака храбри и искрени, Македонија би била подобро место за жив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg