Актерот Жарко Димоски направи свадба, Ања Ветерова дипломираше на Беркли: Што прават македонските ѕвезди деновиве?

Лила Филиповска со фотографија од море порачува дека нема ниту еден комплекс, а актерот Жарко Димоски во бел костум со својата прекрасна невеста крај себе уживаше во танцувањето и забавата до раните утрински часови. Нивното „засекогаш“ почна во Ровињ во 2020-та, но сега и официјално направија свадбена церемонија. Присуствуваа и неговите колеги - актерите Едмонд Сотир, Атанас Атанасовски и Тино Костадиновски.

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-01.jpg

Актерот и водител Жарко Димоски викендов направи прекрасна свадба со својата сакана Андреа. Парот славеше до раните утрински часови со најблиските, а старосват на Жарко му беше неговиот колега, актерот Едмонд Сотир.

Да се потсетиме дека Жарко и Андреа на 10.08.2020 објавија фотографии и видеа од Ровињ со кои открија дека нивното „засекогаш“ почнува во тој миг, но очигледно за свадбената церемонија чекаа да се смири ситуацијата со пандемијата за да можат да прослават во поголем круг.

Потсетување на атмосферата во Ровињ:

Лила Филиповска во бикини издание откри дека нема комплекси, а пак Ања Ветерова дипломираше на музичкиот колеџ Беркли и нагласи дека соништата се исполнуваат.

Што правеа македонските ѕвезди деновиве:

Жарко Димоски, со актерите Едмонд Сотир, Атанас Атанасовски Тино Костадиновски

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-03.jpg

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-02.jpg

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-05.jpg

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-06.jpg

se-ozheni-zharko-dimoski-lila-filipovska-tantela-i-bikini-na-more-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-denovive-04.jpg

Лила Филиповска

Антониа Гиговска

Весна Петрушевска

Андреа Коевска

Уште 5 ѕвезди на следната страна...Би можело да ве интересира:

Елена Ристеска го прослави роденденот на море: „36 години и не е така лошо, нели?“ (фото) „Ви благодарам на сите за роденденските честитки, 36 години и не е така лошо, не...
Весна Петрушевска, по смртта на татко ѝ: „Те сакам тато, ќе ми недостасува восхитот на љубовта која ... „Те сакам тато, те сакам затоа што беше нежен со нас, со внуците.... Ќе ми недос...
Весна Петрушевска со фотка што љубов зрачи: „Тоше, не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден... Тоше Проески е непребол за сите нас, а особено за неговите најблиски пријатели м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg