„Љубовта на мојот живот“ - актерот Жарко Димоски на меден месец на Малдиви + најубавите фотки од парот

Жарко Димоски се капе во базен од бунгалов над вода, додека неговата сакана ужива со коктел на плажа во лелеав цветен фустан. Парот на Малдиви минува незаборавни мигови, веднаш по свадбената церемонија...

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-01.jpg

Актерот и водител Жарко Димоски неодамна направи свадба со својата сакана Андреа од Кавадарци, а сега парот ужива на меден месец на Малдиви.

Интересно е што Жарко и Андреа на 10.08.2020 објавија фотографии и видеа од Ровињ со кои открија дека нивното „засекогаш“ почнува во тој миг, но очигледно за свадбената церемонија чекаа да се смири ситуацијата со пандемијата за да можат да прослават во поголем круг.

Дефинитивно и организацијата околу медениот месец им била полесна, по укинувањето на мерките за пандемијата во речиси целиот свет.

Жарко на Инстаграм Стори сподели фотографија од Андреа со опис: „Љубовта на мојот живот“.

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-13.jpg

Андреа исто така на Инстаграм Стори сподели дел од нивните убави мигови таму.

Рајска плажа и тиркизен океан е доволно за релаксација по напорниот период на организирање на свадбена церемонија, особено во изминатиот период на пандемија, кога сè беше неизвесно.

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-02.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-01.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-14.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-09.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-05.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-08.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-12.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-11.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-10.jpg

ljubovta-na-mojot-zhivot-akterot-zharko-dimoski-na-meden-mesec-na-maldivi-najubavite-fotki-od-parot-07.jpg

Повеќе фотографии од парот:

https://www.instagram.com/p/CXjC4jDMYCB/

https://www.instagram.com/p/CQTx0gdrWix/

https://www.instagram.com/p/COz5VE9L6jt/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Двете девојки на мојот живот“ - Актерот Висар Вишка стана татко по вторпат, ја доби ќерката Хана „Хана Вишка, родена на 24 август 2022 година во 12:50 во Белград. Двете девојки ...
Се ожени синот на Дац – ексклузивни фотографии од свадбата на актерот Јаков Спасов и неговата сакана... „Ме запроси сосема во наш стил, си седевме по дома, баравме кој филм да гледаме ...
Јаков Спасов, синот на Дац, и сопругата Софија на меден месец на Исланд објавија дека очекуваат бебе Парот кој стапи во брак во мај годинава периодов ужива на патување во Исланд, а ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg