Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз


Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз

Valkyrie

Одлична драма исполнета со неизвесност која ги следи настаните, односно атентатот на 20 јули од страна на незадоволните соработници од германската армија на Хитлер за време на Втората светска војна.

Edge of Tomorrow

Кејџ е војник кој се бори против вонземјани, „заглавен“ во истиот ден кој започнува одново и одново во моментот кога тој ќе умре.

Interview with the Vampire

Култниот класик со Том Круз и Бред Пит во главните улоги ја следи приказната на двајцата вампири – Лестат и Луис, нивните животи, изборите и искушенијата кои им се „сервираат“ на патот кон вечноста и бесмртноста.

Born on the Fourth of July

Работен според вистинската приказна на Рон Кович, војникот кој се враќа дома парализиран од војната во Виетнам и започнува протести против војувањето и борба за човековите права, чувствувајќи се целосно предаден од земјата за којашто се борел.

The Last Samurai

Откако е заробен за време на битката против самураите, Нејтан започнува да ја сфаќа, учи и прифаќа културата која бил дојден да ја уништи.


Бонус - Уште 3 одлични предлози со Том Круз во главната улога:

  • Rain Man
  • Eyes Wide Shut
  • Top Gun

(О)Милена | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате в... Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Филмови кои ќе ви го стопат срцето Романтични, но не лигави. Ова е листата на филмови кои ќе ви го стопат срцето и ...

Најчитани неделава