Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз


Филмска магија на 56 години - Најдобрите филмови со Том Круз

Тешко е да се поверува дека Том Круз има 56 години, нели? Американскиот актер е препознатлив по својот талент за глума, харизма, своите 170 cm кои очигледно не успеваат да го запрат во ниту еден поглед и контроверзниот приватен живот поврзан со скиентологијата.

Najdobrite-filmovi-so-Tom-Kruz-01.jpg

И покрај неуспешните 3 брака зад себе со актерките Мими Роџерс, Никол Кидман и Кејти Холмс, се чини дека Круз е незапирлив на филмското платно.

Последниот дел од франшизата „Невозможна мисија“ – Fallout доживува огромен успех на кино-благајните ширум светот.

Навистина тешко е да се одвојат 10 најдобри филмови со Том Круз во главната улога, бидејќи неговата кариера е исклучителна, но ова се филмовите што апсолутно мора да ги изгледате:

Minority Report

Дејството е сместено во иднината, каде што полицијата има начин да ги открие и уапси злосторниците пред да го извршат злосторството. Проблемот настанува кога предвидувањето открива дека следниот виновник кој полицијата треба да го брка е токму началникот Џон Андертон.

Jerry Maguire

Џери Мегваер е спортски менаџер кој доживува лично откровение – индустријата во која работи е немилосрдна, етички некоректна и корумпирана. Откако решава да си даде отказ и да работи како независен агент, единствените кои остануваат покрај него се поранешната секретарка и само еден единствен клиент.

Mission Impossible

Серијалот филмови кој започна да се снима во далечната 1996 година го доживеа своето шесто филмско издание годинава со одличниот MI: Fallout. Апсолутно препорачуваме да ги изгледате сите 6 делови, бидејќи оваа франшиза е одличен пример за тоа како треба да изгледа еден акциски филм.

A Few Good Men

Даниел Кафи е воен адвокат кој застанува во одбрана на двајца војници обвинети за убиство кои тврдат дека само ги слушале наредбите на претпоставениот. Одлична драма со Деми Мур и Џек Николсон која не смеете да ја пропуштите.

Vanilla Sky

Дејвид е богат и разгален наследник на издавачки магнат кој живее со помислата дека може да има сè што ќе посака. Но, една одлука ќе го промени неговиот живот засекогаш, докажувајќи дека секој наш избор носи последици.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ќе останувате дома за Нова година? Предлог серии кои ќе ги изгледате в... Да се остане дома за Нова година воопшто не е најтрагичното нешто коешто може да...
20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Филмови кои ќе ви го стопат срцето Романтични, но не лигави. Ова е листата на филмови кои ќе ви го стопат срцето и ...