10-те филмови кои имаат најмногу пиратски копии оваа година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


10-те филмови кои имаат најмногу пиратски копии оваа година

Секоја година сервисот „Torrent Freak“ составува листа на филмови кои се најмногу пати симнати од интернет, најчесто преку торентите.

10-te-filmovi-koi-imaat-najmnogu-piratski-kopii-ovaa-godina-01.jpg

Во многу земји законски е регулирано нелегалното даунлоадирање на содржини кои подлежат под авторски права, но во поголемиот дел од светот торентите ги прави овие филмови лесно достапни за публиката.

Сте гледале некој од овие филмови? Не грижете се, не ве прашуваме како сте дошле до нив.

10. BlacKkKlansman

;

9. Kin

;

8. The Nun

;

7. Alpha

;

6. Outlaw King

;

Листата продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

20 филмови кои направија најмногу пари во 2018-та Додека повеќето се жалат дека во последно време нема добри филмови и дека само с...
Зошто постарите филмови беа поимагинативни од новите блокбастери? Иако не е тешко да се дојде до ваквиот заклучок, кога речиси секој втор филм се ...
Банални работи на кои размислуваме додека гледаме филмови Во филмовитe најчесто се прикажани совршено осмислени сценарија кои најчесто не ...