Синема Футура заврши со снимање на краткиот филм "Налепница"
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Синема Футура заврши со снимање на краткиот филм "Налепница"

Продуцентската куќа Cinema Futura заврши со снимањето на краткометражниот игран филм “Налепница” по сценарио и режија на Георги М. Унковски.

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-1.jpg

Се работи за црна комедија во која главниот лик по неуспешниот обид да ја обнови својата сообраќајна дозвола тргнува на пат и запаѓа во серија на проблеми. 

Филмот се снимаше 6 дена на повеќе локации во Скопје. Главната улога ја игра Сашко Коцев, а во филмот настапуваат и Мони Дамевски, Џевдет Јашари, Љупчо Тодоровски – Упа, Соња Стамболџиоска и Димитрија Доксевски. Директор на фотографија е Наум Доксевски,  сценографијата ја изработи Кирил Спасевски, костимите Розa Трајческа а маската и шминката за гланиот лик Снежана Ангеловска и Ирена Сенокозолиоска.

Филмот се очекува својата премиера да ја има во првата половина на 2019. Проектот е поддржан и финансиран од агенцијата за филм на Република Македонија.

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-2.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-3.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-4.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-5.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-6.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-7.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-8.jpg

cinema-futura-zavrsi-so-snimanje-na-kratkiot-film-nalepnica-9.jpg

Би можело да ве интересира:

Актерите барале сценарија според оставени траги: Интересни факти за ва... Иако хоророт како жанр не ѝ е омилен на пошироката публика, постојат вистински ф...
Мистериозни пожари, натприродни сили, клетви - Страшни работи кои се с... Сите обожаватели на хорор жанрот ќе се сложат дека уживаат во страшните сцени, к...
Интересни факти за филмот кој остава без зборови - „Bird Box“ Филмот „Bird Box“ се појави на Нетфликс на 21 декември 2018-та, а само на платфо...