Актери кои морале да гладуваат или да се прејадуваат за да ја доловат улогата во филм
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Актери кои морале да гладуваат или да се прејадуваат за да ја доловат улогата во филм

Со цел да го доловат физички изгледот на ликовите кои ги глумат, актерите се принудени на многу шминка, разни костими, но и варијации во сопствената тежина.

akteri-koi-morale-da-gladuvaat-ili-da-se-prejaduvaat-za-da-ja-dolovat-ulogata-vo-film-01 (1).jpg

Иако многу често може да се „излажира“ вишок тежина, сепак многу е подобро доколку самите актери вистински изгледаат како самиот лик.

Актерите имаат голема задача и не е воопшто лесно да се долови физичкиот изглед на ликот, па токму затоа, тие многу често мора драстично да изгубат килограми или пак, да се здебелат.

Зависно од улогата, актерите се принудени да гладуваат за драстично да ослабат за краток период, или пак, мораат да се прејадуваат со цел да качат некој килограм плус.

Погледнете кои актери си ја жртвувале фигурата за доброто на предизвикувачка улога во филм:

Кристијан Бејл се здебелил 20kg за улогата во филмот Vice

akteri-koi-morale-da-gladuvaat-ili-da-se-prejaduvaat-za-da-ja-dolovat-ulogata-vo-film-02.jpg

Крис Прат не само што ослабел, туку и направил мускули за улогата во Guardians of the Galaxy

akteri-koi-morale-da-gladuvaat-ili-da-se-prejaduvaat-za-da-ja-dolovat-ulogata-vo-film-03.jpg

Џенифер Анистон се здебелила за улогата во филмот Cake

akteri-koi-morale-da-gladuvaat-ili-da-se-prejaduvaat-za-da-ja-dolovat-ulogata-vo-film-04.jpg

Мет Дејмон се здебелил 14kg за улога во The Informant

akteri-koi-morale-da-gladuvaat-ili-da-se-prejaduvaat-za-da-ja-dolovat-ulogata-vo-film-05.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Актери кои научиле да свират на музички инструменти за улога во филм Не е воопшто лесно да се биде актер, а улогите во одредени филмови понекогаш бар...
Ѕвезди кои се зближиле во текот на снимањето заеднички сцени и останал... Снимањето филмови и серии значи долго време да се помине со одредени колеги и се...
Кои се вистинските имиња на славните актери? „Не постои бизнис како шоу-бизнис“. Филмските ѕвезди најдобро го знаат тоа. Не б...