Колку се променија ликовите од Stranger Things од првата до последната епизода?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Колку се променија ликовите од Stranger Things од првата до последната епизода?

Stranger Things стана една од најгледаните серии на денешницата. Атмосферата што нè враќа во 80-тите, музиката и ликовите што веднаш нè освоија ѝ го загарантира успехот на оваa необична приказна.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-01.jpg

Но дали сте размислиле за тоа колку се променија ликовите во текот на трите сезони?

Внимавајте - следуваат спојлери:

Илевн

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

Прв пат ја видовме Илевн како бега од заробеништво и се обидува да украде помфрит. Во третата сезона прв пат се појавува во првата епизода како се бакнува со Мајк, а потоа го заплашува Дастин со нејзините супермоќи.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-02.jpg

Мајк Вилер

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

Прв пат го гледаме Мајк како игра Dungeons & Dragons во неговиот подрум со неговите пријатели. Играта е прекината откако неговата мајка ги известува дека утре треба да одат на училиште. Во третата сезона прв пат се појавува во првата епизода како ја бакнува Ел, но и овој пат е прекинат од родител – Хопер.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-03.jpg

Вил Бајерс

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

Прв пат го гледаме Вил во подрумот на Мајкл. Откако мајка му на Мајк ја растура забавата, Вил си оди дома со неговиот велосипед и тогаш почнуваат чудните нешта. Во третата сезона прв пат го гледаме во прва епизода на кино со неговите пријатели, кога почнува да чувствува дека нешто не е во ред.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-04.jpg

Лукас Синклер

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

И Лукас најпрво го гледаме во подрумот на Мајк. Во третата сезона прв пат се појавува додека се обидува скришно да влезе во кино со Вил, Мајк и Макс.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-05.jpg

Ерика Синклер

Прво појавување: Сезона 2, епизода 2

Креаторите ни открија дека Лукас има помала сестра дури во втората сезона. Ерика прв пат се појавува во епизодата со Ноќта на вештерките, кога го нарекува Лукас бубалица бидејќи е преправен во лик од Ghostbusters.

Во првото појавување во трета сезона, Ерика повторно му вели на Лукас дека е бубалица. Ова е навистина интересен лик што конечно доби своја приказна во последната сезона.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-06.jpg

Дастин Хендерсон

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

Прв пат го гледаме Дастин во подрумот на Мајк. Во третата сезона прв пат се појавува откако се враќа од кампување, каде што го чека интересно изненадување од неговите пријатели.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-07.jpg

Ненси Вилер

Прво појавување: Сезона 1, епизода 1

Ненси прв пат се појавува во првата епизода за време на појадок на семејството Вилер. Набрзо подоцна има цела сцена со неа и со Барб. Во третата сезона првото појавување е во првата епизода, во креветот на Џонатан. И двајцата се успиваат за на работа во локалниот весник.

kolku-se-promenija-likovite-od-serijata-stranger-things-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Болеста на Берлин не постои - Детали кои ви поминале незабележано во „La Casa de Papel“ Убедливо најгледаната шпанска серија на Netflix продолжува да руши рекорди благо...
10 моќни драми после кои ќе останете без зборови После гледање на добра драма, публиката мора да остане без зборови со кои би мож...
Дојдете по своите Милијарди: Најдобрата серија за пари и моќ започнува со втората сезона Првиот е човек со неограничени финансиски средства, а вториот за себе тврди дека...

Најчитани неделава