10 топли филмови кои ќе ви ја вратат вербата и насмевката во овој предолг, сив јануари

Сè уште го „ситниме“ јануари, а ова не е ниту последниов викенд од најдолгиот месец во годината. 

10-topli-filmovi-vo-ovoj-predolg-siv-januari-01.jpg

Се чини дека јануари нема крај, но затоа имаме нова тура филмски предлози за вас кои ќе ви ја вратат вербата и доброто расположение во овој предолг, сив месец:

The Worst Person in the World

Млада жена се бори со неодлучноста додека минува низ немирните води на нејзиниот љубовен живот и се бори да го најде својот пат во кариерата.

Always Be My Maybe

Саша и Маркус се најдобри пријатели од детството, кои не зборуваат 15 години после една бесмислена кавга.

Тие повторно се среќаваат како возрасни кога Саша ќе налета на Маркус во Сан Франциско. Иако искрите се сè уште таму, парот живее во различни светови.

Julie & Julia

Џули Пауел, млада блогерка, е решена да ги зготви сите рецепти од огромниот култен готвач на Џулија Чајлд. Иако живееле во две сосема различни декади, двете жени делат заедничка страст за храна која ги испреплетува нивните животи.

Crazy Rich Asians

Рејчел, професорка, се состанува со Ник и со нетрпение очекува да го запознае неговото семејство. Меѓутоа, таа е шокирана кога дознава дека Ник му припаѓа на едно од најбогатите семејства во Сингапур.

Dumplin‘

Вилоудин, тинејџерка со прекумерна тежина, одлучува да учествува на натпреварот за Мис тинејџерки Блубонет со цел да ѝ докаже поента на нејзината мајка, поранешна мисица на изборот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 неодоливи филмови со кученца кои ќе ви го стопат срцето За малите крзнени суштества велиме дека се најдобриот пријател на човекот. Тие с...
10 најдобри филмови со Сандра Булок – филмската миленичка на сите генерации Тешко е да се поверува дека Сандра Булок оваа година ќе го прослави својот 58-ми...
„Смрт на Нил“ и уште 9 нови возбудливи филмови што ќе сакате да ги погледнете Публиката со големо нетрпение ја дочека втората филмска адаптација на Кенет Бран...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg