17 песни кои веројатно не сте знаеле дека ги напишала Сиа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


17 песни кои веројатно не сте знаеле дека ги напишала Сиа

Позади познатата црно-бела боб фризура на Сиа се крие австралиска пејачка и текстописец со неверојатен талент.

17-pesni-za-koi-mozebi-ne-ste-znaele-deka-gi-napisala-Sia-01

Покрај тоа што се појавува како автор на нејзините најголеми хитови, малкумина знаат дека таа е автор и на песните на многу други познати музичари.

Ова се дел од хитовите за кои веројатно ќе останете зачудени кога ќе дознаете дека ги напишала таа:

1. ​„Sledgehammer“ – Ријана


2.
„Pretty Hurts“ – Бијонсе


3.
„Try Everything“ – Шакира


4.
„Radioactive“ – Рита Ора


5.
„Perfume“ – Бритни Спирс


6.
„Let Me Love You (Until You Learn to Love Yourself)“ - Ne-Yo


7.
„You Lost Me“– Кристина Агилера

Уште 10 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што сè прават пејачките за да го зачуваат својот глас? Да бидете позната пејачка не ви треба само талент, туку треба и да се грижите за...
„Не можев да зборувам за абортусот, па затоа напишав песна“ Музичката ѕвезда Аманда Палмер е позната по тоа што во својата 20-годишна кариер...
Интервју Replay: Секој настап каде луѓето реагираат позитивно на нашат... Бендот Replay активно свири веќе 4 години и бендот е составен од гитара, &n...