Даниел Кајмакоски со баладата „Lay Me Down“ победи во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“


Даниел Кајмакоски со баладата „Lay Me Down“ победи во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“

За полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“, македонскиот пејач ја изведе баладата „Lay Me Down“ на Сем Смит. А, овој настап му донесе и победа.

daniel-kajmakoski-so-baladata-lay-me-down-pobedi-vo-polufinaleto-na-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Даниел маестрално ја изведе баладата, а на крајот жирито имаше само пофални зборови за него.

И овојпат, Даниел ќе ја донира паричната награда од 1.000 евра, и тоа за Никола од Скопје кој боледува од рак.

Погледнете го целиот настап на Даниел во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...
Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...

Најчитани неделава