Фасцинантна: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко (видео)


Фасцинантна: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко (видео)

Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде забавното интервју го заврши со ексклузивна изведба во живо.

adel-vo-zivo-ispea-uste-edna-pesna-od-noviot-album-water-under-the-bridge-video-01.jpg

По нејзината веќе светски позната „Hello“ и изведбата на емотивната „When We Were Young“, следува нова песна која ќе ве наежи.

Насловена како „Water Under the Bridge“, за разлика од претходните, оваа има малку побрзо темпо и специфичен ритам.

Преслушајте ја:

Би можело да ве интересира:

Новата верзија на „Girls Just Wanna Have Fun“ не зборува само за забава (видео) Синди Лаупер на „The Late Show“настапи со нова верзија на нејзината култна песна...
9 летни хитови кои ќе ги слушаме на плажа, покрај море Минатото лето речиси сите ние уживавме во еден хит на летото „Cheerleader“ од OM...
Кој е најдобриот музички фестивал во светот? Коачела, Burning Man… Постојат многу музички фестивали кои едвај чекаме или да г...

Најчитани неделава