За поубави празници на сите дами - Џорџ Клуни и Бил Мари (видео)


За поубави празници на сите дами - Џорџ Клуни и Бил Мари (видео)

Божиќните и новогодишните празници можат да започнат – сега имате можност да ги слушнете Џорџ Клуни и Бил Мари заедно како ја пеат песната „Santa Claus Wants Some Lovin“.

dzordz-kluni-i-bil-mari-vo-duet-01.png

Дуетот е направен за филмот „A Very Murray Christmas“ и ако досега имавме можност да погледнеме како изгледа настапот на Мајли Сајрус специјално за овој филм, сега имаме можност да го погледнеме и Џорџ Клуни.

Уживајте во 3-минутната мелодија:

Би можело да ве интересира:

Пеење на едно 12-годишно девојче на „Britain’s Got Talent“ од кое ќе ве полазат морници Ако сте ја слушнале песната „Defying Gravity“ од бродвејската претстава „Wicked“...
Ели Голдинг ја испеа „Love Me Like You Do“ во 9 различни жанрови На „Late Late Show“ чиј водител е Џејмс Корден, гостин е добро познатата британс...
Фасцинантна: Адел ја отпеа песната напишана за нејзиниот дечко (видео) Адел гостуваше во најновата емисија на „The Tonight Show“ на Џими Фелон, каде за...

Најчитани неделава