Потсетување: 10 летни хитови кои ги слушавме на плажа пред 10 години


Потсетување: 10 летни хитови кои ги слушавме на плажа пред 10 години

Се сеќавате на лето 2006? Оттогаш поминаа цели 10 години. Но, дали се сеќавате кои хитови точно го одбележаа тоа лето?

potsetuvanje-10-letni-hitovi-koi-gi-slushavme-na-plaza-pred-10-godini-01.jpg

Дали можеби се сеќавате на песните на Нели Фуртадо или хитовите на Шакира кои ги обожававме и преслушувавме до бескрај?

Тоа лето и Парис Хилтон имаше хит.

Да се потсетиме на хитовите кои го одбележаа лето 2006:

1. „Promiscuous” од Нели Фуртадо

2. „London Bridge” на Ферги

3. „Me & U“ од Каси

4. „Unfaithful“ на Ријана

5. „Grazy“ од Гнарлс Баркли

6. „Hips Don’t Lie“ од Шакира

7. „Buttons“ од групата „Pussycat Dolls“

8. „SexyBack“ на Џастин Тимберлејк

9. „Ain’t No Other Man“ на Кристина Агилера

10. „Stars Are Blind“ - Парис Хилтон

А, сега што ќе биде хит ова лето? Погледнете ТУКА.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За следната журка: Направете си сами плејлиста со хитови од 2000-те Сакате комбинација од носталгија и добра забава? http://themagicipod.com е сајт ...
10 песни кои ги слушавме и преслушувавме во `90-те Модата од `90-те повторно ни се враќа, а секако, ако сте родени во таа декада и ...
Хит песни кои наполнија 10 години откако првпат ги слушнавме 2007-ма ни се чини како да беше вчера, а реално, помина дури цела една деценија ...

Спонзорирани линкови: