Џеј Зи се „исповеда“ за гревовите во новото видео пред Бијонсе

Откако во ноември Џеј Зи за првпат отворено призна дека бил неверен на својата сопруга на почетокот на нивниот 9-годишен брак, Бијонсе реши да направи 7-минутно видео на оваа тема.

jay-z-se-ispoveda-za-grevovite-vo-novoto-video-pred-bijonse-01.jpg

Во видеото се појавува Џеј Зи со 5-годишната Блу Ајви во црква, каде се „исповеда“ за гревовите.

jay-z-se-ispoveda-za-grevovite-vo-novoto-video-pred-bijonse-4.jpg

jay-z-se-ispoveda-za-grevovite-vo-novoto-video-pred-bijonse-2.png

jay-z-se-ispoveda-za-grevovite-vo-novoto-video-pred-bijonse-5.png

jay-z-se-ispoveda-za-grevovite-vo-novoto-video-pred-bijonse-3.jpg

„Сите губиме во семејните кавги. Мажот кој не се грижи за своето семејство не може да биде богат,“ пее Џеј Зи.

Family Feud.

Posted by Kris Dean on Friday, December 29, 2017

Видеото е дел од неговиот најнов албум 4:44, кој всушност е одговор на Lemonade албумот на Бијонсе, во кој таа го обвини за неверство.

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg