Досетлив билборд чат

Интересна билборд комуникација меѓу телекомуникациските оператори во земјава, денеска го привлече вниманието на случајните минувачи во центарот на Скопје.

dosetliv-bilbord-chat-01.jpg

На билбордите на кои е испишано „Како си“, новиот мобилен оператор МТЕЛ со одговор "Супер сум. Фала!"

Досетливиот билборд разговор беше повод за објави и на социјалните мрежи.

Нека цвета креативноста!

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg