„Ова не им доликува на сестри“ - Критики за провокативните фотки на Ким и Клои од Кабо

Ким и Клои Кардашијан на една фотка позираат како модели, а веќе на следната фотографија веќе делуваат како да се „борат“. Па, фановите на социјалните мрежи пишуваат дека иако се сестри, новите фотки се премногу провокативни и секси.

kim-i-kloi-vo-provokativni-pozi-na-odmor-vo-kabo-novi-seksi-sliki-na-kardashijan-foto-01.jpg

Ким и Клои Кардашијан деновиве претстојуваат во Кабо, Мексико, а оттаму објавија секси фотографии, за кои добија голем број позитивни коментари.

Едната во црни бикини, другата во монокини, сестрите Кардашијан позираа покрај базен во „Кабо Сан Лукас“.

kim-i-kloi-vo-provokativni-pozi-na-odmor-vo-kabo-novi-seksi-sliki-na-kardashijan-foto-03.jpg

„Кики и Коко го покорија Кабо“ - пишува на провокативните фотки на Инстаграм што ги објавија сестрите.

Иако на една од фотките тие позираат како модели, на следната фотографија веќе делуваат како да се „борат“.

kim-i-kloi-vo-provokativni-pozi-na-odmor-vo-kabo-novi-seksi-sliki-na-kardashijan-foto-05_copy_copy.jpg

Фановите на социјалните мрежи пишуваат дека иако Ким и Клои се сестри, сликите од нив се премногу провокативни и секси.

„Да не бевте сестри ќе мислевме дека сте во врска“, „Не ми се допаѓаат некои од позите што ги покажувате“, „Зошто сте една врз друга“, „Ова се премногу смели фотки за сестри“, „Се обложувам дека не јадат ништо цел ден пред да се фотографираат“ - 

А двете Кардашијанки, изгледот за плажа го дополнија со многу накит – Клои со сребрени и златни алки, Ким со златно синџирче околу стомакот и на ногата.

kim-i-kloi-vo-provokativni-pozi-na-odmor-vo-kabo-novi-seksi-sliki-na-kardashijan-foto-04_copy_copy.jpg

kim-i-kloi-vo-provokativni-pozi-na-odmor-vo-kabo-novi-seksi-sliki-na-kardashijan-foto-05_copy_copy_copy.jpg

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким Кардашијан е во тајна врска со познат рагбист, се кријат поради Канје Ким Кардашијан повеќе од половина година е во врска со 12 години помлад рагбист,...
Ким Кардашијан го претвори домот во снежна шума, додека ќерка ѝ моли да живее со Канје (фото) Додека во јавноста се шпекулира дека Ким и Канје можеби ќе ги променат правилата...
Мајка си е мајка: Ким Кардашијан направи снежна шума во домот за да ја израдува ќерката која тагува ... Само еден месец откако кажа дека ќерка ѝ Норт се жалеше заради тоа што живее со ...
Кортни Кардашијан откри зошто не ја поднесува Ким: „Алчна е и бесчувствителна, поважни ѝ се парите о... „Ја искористи мојата свадба за преговори, таа во сѐ гледа знакче за долари. Мошн...
Мозолчиња, неуредна коса – Ким Кардашијан „уловена“ без шминка на одмор со ќерката Норт (фото) На новите папарацо фотки, Ким Кардашијан изгледа одлично без шминка, но покажа д...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg