Адријана Лима одговори на критиките за вишокот килограми и отеченото лице: „Вака изгледа уморна мајка“

Со селфи без шминка и саркастичен опис, Адријана Лима се огласи по бројните критики упатени на сметка на нејзиниот изглед по третата бременост.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-01.jpg

Кон крајот на минатата година, Адријана Лима почна да се соочува со критики поради изгледот.

Моделот се појави со вишок килограми на настан во Париз, како и на модна ревија. Иако ова е сосема нормална промена кога ќе се земе предвид дека трипати беше бремена, шегите на сметка на нејзиниот изглед не изостанаа.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-02.jpg

Во текот на целата година, Адријана гордо ги покажуваше облините на важни настани, но без разлика што изгледа одлично, многумина ја критикуваа бидејќи „се здебелила“.

Некои одеа дотаму што тврдеа дека лицето ѝ било отечено од филери и процедури за разубавување.

„Не би погодил дека станува збор за истата личност“ и „Што си направила со лицето? И зошто? Беше совршена!“ се само дел од злобните коментари упатени кон Адријана.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-06.jpg

По бројните критики, Адријана реши да одговори на коментарите со селфи на Инстаграм Стори и саркастичен опис.

Моделот позира без шминка и иако е видно уморна, сепак изгледа одлично.

„Лицето на уморна мајка на една тинејџерка и две деца, едно активно момче и 1-годишно детенце кое учи да оди, и три кучиња… ви благодарам за вашата загриженост“, пишува на фотката.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-05.jpg

По објавата, многу фанови ја искажаа нивната поддршка на Твитер, истакнувајќи дека е одлично што моделот покажува како навистина изгледа животот на мајките.

„Одговорот на Адријана Лима за критиките за нејзиното лице ја отсликува реалноста на животот на мајките – справување со обврските околу децата и домот“, гласи еден од коментарите.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-07.jpg

Иако важи за една од најубавите жени во светот, Адријана неколкупати има зборувано за тоа дека не сака да ја забележуваат само поради нејзината убавина, особено откако станала мајка.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-03.jpg

Во 2017-та, моделот изјави дека откако станала мајка, негата за себе повеќе не ѝ е приоритет и целосно се фокусира на децата.

„Како што моите две ќерки растеа, сфатив дека копираат многу од она што јас го правам. А, за мене е важно да ги копираат убавите работи“.

adrijana-lima-odgovori-na-kritikite-za-vishokot-kilogrami-i-otsechenoto-lice-vaka-izgleda-umorna-majka-04.jpg

Лима откри и дека ги учи ќерките да се хранат здраво и да го сакаат своето тело, без да им потпаѓаат на лудите стандарди за убавина.

Повеќе фотки од Адријана на следната страница...Би можело да ве интересира:

Пред Марко Јариќ била во врска со Лени Кравиц, тврди дека невиноста ја загубила на 27 години – Факти... Сосема случајно на 15 години победила на натпревар за убавина, никогаш не сакала...
„Ќе ја научиш ли ќерка ти да не биде како тебе?“ – Парис Хилтон критикувана затоа што ќе снима реалн... „Ќе покажеш ли и колку дадилки имаш?“, „Како не ти е срам да се фалиш дека си до...
Не е само Адријана Лима – Како се променија лицата на славните дами во бременоста? (фото) Адријана Лима беше видно отечена во лицето и телото во текот на третата бременос...
Мајката на Џеј Зи, која има 4 деца, се ожени со девојката на 72 години - Која е нејзината нова сопру... Венчавката на мајката на Џеј Зи и нејзината партнерка Роксан ја изненади јавност...
Факти за ќерката на Елвис Присли, која почина на 54 години - трагично го загуби синот, гледала додек... Била присутна во моментот кога нејзиниот познат татко починал и тоа ѝ оставило о...
Неколкупати пробала да се самоубие, си го мразела синот: Детали за бурната младост на Брижит Бардо Татко ѝ ја камшикувал, добивала смртни закани поради улогите, а пробала да се са...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg