Кели Роуланд роди синче: Откријте го неговото име
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Кели Роуланд роди синче: Откријте го неговото име

Кели Роуланд на свет донесе здраво машко бебе, вчера потврди магазинот People.

keli-rouland-dobi-since-otkrijte-go-negovoto-ime-01.jpg

По интимната свадбена церемонија во Костарика во мај, Кели Роуланд го роди своето прво дете.

Новите родители набрзо по раѓањето на бебето објавија официјално соопштение:

„Пресреќни сме што може да кажеме дека од денес сме родители на нашиот прв син. Благословени сме и ве известуваме дека сите сме здрави и среќни!“

Синчето на Кели и Тим доби име Titan Jewell.

За потсетување, Кели ја потврди бременоста уште во јули, со фотографија од минијатурни патичиња.

keli-rouland-dobi-since-otkrijte-go-negovoto-ime-1.jpg

Би можело да ве интересира:

(Не)славни фраери: 10 згодни актери чие име не звучи познато Кога се тие во прашање, со своето лице остануваат запаметени кај припадничките н...
Славни родители и деца кои се „плукнати“ едни на други Гените не можат да се менуваат, а ги наследуваме од своите родители. Токму затоа...
15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...