Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит заради децата


Анџелина Џоли се разведува од Бред Пит заради децата

Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит, а причината за конфликтот меѓу нив двајца биле децата.

andzelina-dzoli-se-razveduva-od-bred-pit-zaradi-decata-01.jpg

Џоли поднела правни документи за развод повикувајќи се на непомирливите разлики.

Таа дури и бара физичко старателство над 6-те деца, а судијата да му дозволи посети на Пит, но не и заедничко старателство.

Извори поврзани со двојката тврдат дека одлуката за развод Анџелина ја донела, бидејќи не ѝ се допаѓал начинот на кој Пит ги воспитува децата.

Меѓу другото, не бара парична поддршка од Пит.

Датумот на кој Анџелина Џоли поднела барање за одвојување е 15-ти септември 2016-та година.

Инаку, двојката стапи во брак во август 2014-та година, а заедно се од 2005-та година.

Последен пат кога се видени заедно е во јули 2016-та година кога биле заедно на ручек со близнаците, Нокс и Вивиен, во јужен Холивуд.

andzelina-dzoli-se-razveduva-od-bred-pit-zaradi-decata-1.jpg

andzelina-dzoli-se-razveduva-od-bred-pit-zaradi-decata-2.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе...
Анџелина Џоли позира во неглиже и бањарка на балкон во Париз Облечена во неглиже и бањарка, Анџелина Џоли е префинета дама на балкон во Париз...
Развод по 25 години, афера со мажена жена: Која е љубовницата на Џеф Безос? Само неколку часа пред американските медиуми да ја обелоденат неговата љубовна а...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg