Зошто облеката на Доналд Трамп делува евтино, а чини илјадници долари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Зошто облеката на Доналд Трамп делува евтино, а чини илјадници долари?

Добро знаете дека Доналд Трамп сака скапи работи, но тој е добар пример дека „парите не можат да купат вкус“.

zoshto-oblekata-na-donald-tramp-deluva-evtino-a-cini-iljadnici-dolari-001.jpg

Земете го како пример, неговиот избор на костими.

Не зборуваме за колекцијата која тој ја продава под своето име „Donald J. Trump Collection“, туку за костимите кои самиот тој ги носи.

zoshto-oblekata-na-donald-tramp-deluva-evtino-a-cini-iljadnici-dolari-2.png

Поголемиот дел од нив се креирани од брендот „Brioni“ - италијански бренд кој креира костими со вредност од $6.000 до $17.000 во зависност од материјалите кои биле употребени и дали се рачно изработени или не.

zoshto-oblekata-na-donald-tramp-deluva-evtino-a-cini-iljadnici-dolari-3.jpg

Самиот бренд произведува луксузни и фантастични костими, но тоа никогаш не би го забележале на Трамп.

Токму заради него можете да го донесете заклучокот дека не е важно „каква облека носите, туку како ја носите“.

zoshto-oblekata-na-donald-tramp-deluva-evtino-a-cini-iljadnici-dolari-4.jpg

Костимите кои тој ги одбира се преголеми, апсурдно широки, а ракавите му се предолги.

Токму заради тоа, целокупниот изглед делува евтино.

Дополнително на тоа, тој често костимите ги носи гужвани...

zoshto-oblekata-na-donald-tramp-deluva-evtino-a-cini-iljadnici-dolari-5.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Бредли Купер и Лејди Гага нема да бидат добар пар? Неверојатната хемија помеѓу нив не би имала долг животен век. Двајцата останаа с...
8 бизарни совети за бракот од Доналд Трамп Меланија Трамп му е трета сопруга, а овие негови ставови можеби се причината зош...
Сè што треба да знаете за Хејли Болдвин, вереницата на Џастин Бибер Иако во последниов период, кај нас не е толку популарен како порано, сепак Џасти...

Спонзорирани линкови: