30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година

Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ дека не мора да имаш многу години во личната карта за да бидеш квалитетен и да доживееш успех.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-01.jpg

Некои од нив штотуку наполнија 30 години, но поголемиот дел не се ни блиску до третата деценија од животот, како ѕвездата на „Stranger things“ – Мили Боби Браун, која има само 12 години.

Ни останува само да се воодушевуваме на нивниот изглед и неверојатниот успех:

Алисија Викандер

Годината започна одлично за шведската актерка Алисија Викандер, која доби Оскар за најдобра споредна женска улога во филмот „The Danish Girl“.

Успехот продолжи со улогите во долгоочекуваниот „Jason Bourne“ покрај Мет Дејмон кој се врати да ја репризира познатата улога и емотивниот „The Light Between Oceans“, екранизиран според книгата на М. Л. Стедман.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-02.jpg

Клои Грејс Морец

19-годишната русокоса можеби имаше турбулентна 2016-та година на љубовен план по раскинувањето со Бруклин Бекам, но енергијата ја насочи кон филмовите како „The 5th Wave“ и вториот дел од комичниот хит „Neighbors 2: Sorority Rising“ покрај Сет Роген и Зак Ефрон.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-03.jpg

Ема Вотсон

Шармантната Ема Вотсон оваа година неуморно работеше на филмот кој сите го очекуваме со нетрпение „Beauty and the Beast“ кој својата премиера ќе ја доживее следната година.

Во меѓувреме, започна феминистички клуб на читатели на познатата страна за рецензии на книги Goodreads – Our Shared Shelf, и одржа сјаен говор во Обединетите Нации во септември за рамноправноста на половите.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-04.jpg

Џенифер Лоренс

Номинирана за Оскар, на почетокот на годината, за најдобра женска улога во филмот „Joy“, Џенифер Лоренс воопшто не се разочара што престижната награда отиде во рацете на Бри Ларсон.

Напротив, својата енергија ја насочи кон „X-Men: Apocalypse“ и „Passengers“ во кој глуми со Крис Прат.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-05.jpg

Ема Стоун

Дали знаевте дека Ема Стоун била по малку љубоморна на огромниот успех кој го постигна Џенифер Лоренс? Но, нема апсолутно никаква потреба од тоа, бидејќи таа по вторпат заигра на филмското платно покрај прекрасниот Рајан Гослинг, овојпат во холивудскиот мјузикл „La La Land“.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-06.jpg

Ема Робертс

Внуката на Џулија Робертс нè освои со својата изведба во филмот исполнет со адреналин „Nerve“ во кој глумеше со помалиот брат на Џејмс Франко – Дејв, а комичната серија „Scream Queens“ исполнета со црн хумор и сериски убиец се враќа со втора сезона наредната година.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-07.jpg

Леа Мишел

Ѕвездата на хит серијата „Glee“ глумеше сосема поинаква улога во претходно споменатата серија „Scream Queens“, а во 2016-тата ги красеше кориците на голем број списанија.

Фотосесијата и интервјуто за „Women’s Health“ предизвика најголемо внимание, каде што Леа Мишел ги сподели тајните за нејзиното прекрасно вајано тело, изјавувајќи дека е во најдобрата топ форма досега.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-08.jpg

Емили Браунинг

Австралиската актерка со необичен изглед ја одигра главната улога во романтичната крими-драма „Shangri-La Suite“, а целата оваа година неуморно работеше на ТВ серијата „American Gods“, чија премиера се очекува следната година.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-09.jpg

Кристен Стјуарт

Ѕвездата на „Twilight“ имаше бурна година во која смени 3 различни девојки и конечно престана да се заморува со мислењето на јавноста за нејзиниот приватен живот.

2016-тата ја освои со 4 нови филмови, меѓу кои припаѓа и еден од најозборуваните кои предизвикаа најмногу внимание – „Café Society“ на режисерот Вуди Ален.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-10.jpg

Британи Сноу

Популарноста на забавниот „Pitch Perfect“ ги отвори вратите за шармантната русокоса Сноу, која се појавува во неколку ТВ серии, како „Workaholics“ и „Crazy Ex-Girlfriend“.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-11.jpg

Кет Денингс

Успехот на комичната серија за двете сиромашни девојки кои се обидуваат да го лансираат својот бизнис со мафини „2 Broke Girls“ продолжува, бидејќи серијата ја обновија за уште една сезона во наредната 2017-та година, а најголем дел од оваа популарност се должи на талентираната Кет.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-12.jpg

Ешли Грин

Тивка и ненаметлива, младата Ешли Грин оствари неколку споредни улоги во 2016-тата година, но проектот на кој најмногу се посвети е анимираниот филм „Max & Me“, чија премиера ја очекуваме следната година.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-13.jpg

Џема Артертон

Бонд девојката со маѓепсувачка убавина оствари улога за паметење во комичната романтична драма „Their Finest“, а за сите љубители на хорори, задолжително пронајдете време да го погледнете „The Girl with all the Gifts“ во кој играше покрај Глен Клоуз.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-14.jpg

Нина Добрев

Миленичката на црвениот тепих, актерката со бугарско потекло Нина Добрев ја разочара верната публика откако ја напушти серијата со која се прослави .

Актерката со бугарско потекло Нина Добрев ја разочара верната публика откако ја напушти серијата со која се прослави „The Vampire Diaries“, но се шпекулира дека е можно нејзино појавување во последната осма сезона.

Во меѓувреме, таа вредно работеше на „ xXx: Return of Xander Cage“, за кој се очекува дека ќе биде огромен хит, со оглед на филмските партнери Вин Дизел и Семјуел Л.Џексон.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-15.jpg

Диана Агрон

Уште една ѕвезда од ТВ серијата „Glee“ која потврдува дека актерките кои се појавуваат во музички спотови предизвикуваат уште поголемо внимание.

Во 2016-тата се омажи со член од бендот „Mumfrod&Sons“ во Маракеш, Мароко, а со нетрпение ја очекуваме премиерата на „Headlock“ во кој Агрон глуми заедно со Енди Гарсија.

30-akterki-pod-30-godini-koi-ja-osvoija-2016-16.jpg

Уште 15 актерки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Доказ дека Блу Ајви е копија на мама Бијонсе (фото) Иако можеби навидум не изгледа така, дечињата знаат да бидат вистинска копија на...
Бруно Марс е колку Ема Вотсон - 165 cm: Ѕвезди кои имаат иста висина На сите ни е добро познато дека екранот не ги покажува работите со реална големи...
15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...