Бијонсе метела коса во фризерница, Том Круз носел багаж: Првите (нормални) работи на познатите


Бијонсе метела коса во фризерница, Том Круз носел багаж: Првите (нормални) работи на познатите

Тие денес се уметници од светски ранг, но првите работни искуства им биле сосема поинакви. Секој мора да започне од некаде, зарем не?

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-01.jpg

Се сеќавате ли на вашето прво работно искуство? Многу стрес, многу учење, многу прилагодувања, а можеби дури и работење на работа која не ви е по желба.

Верувале или не, со ваква мака се соочувале и некои од најпознатите личности на планетава.

Од Бијонсе до Мајли Сајрус, ѕвездите ги споделуваат искуствата за нивната прва (нормална) работа:

Ема Стоун

Пред да стане позната актерка, Ема Стоун на 15-годишна возраст работела во пекарница за бисквити за кучиња.

Таа со задоволство се сеќава на некои од закуските кои таму се приготвувале за домашните миленици.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-06.jpg

Ники Минаж

Ники Минаж откри дека првата работа ѝ била како келнерка и била отпуштена поради нељубезност кон клиентите.

Таа откри дека еднаш избркала гостинка од ресторанот „Red Lobster“ и ѝ го покажала средниот прст со барање да ѝ го врати пенкалото назад.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-07.jpg

Мајли Сајрус

Пред да се појави со нејзиниот познат татко во филмот „Хана Монтана“, Мајли Сајрус била задолжена да ги чисти предметите кои фановите на нејзиниот татко Били Реј Сајрус му ги фрлале на сцената, а тоа најчесто биле градници и гаќички.

Мајли откри дека добивала по 10 долари за оваа работа, а кога ќе најдела голем градник се шегувала: „Тато, ти ја пронајдов најголемата обожавателка“.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-03.jpg

Рејчел мек Адамс

Актерката работела во McDonald’s три години заедно со нејзините брат и сестра. Сестра ѝ всушност ѝ била и шеф.

Наводно Рејчел не била доволно добар работник затоа што еднаш ја скршила машината за сок.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-08.jpg

Бијонсе

Пред Бијонсе да стане мега ѕвезда, била млада девојка што растела во Хјустон, Тексас.

Првата работа ѝ била да ја мете косата во фризерскиот салон на мајка си.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-04.jpg

Том Круз

Пред да стане актер од највисок ранг, Том Круз работел во хотел на пречек на гостите и им помагал со нивниот багаж.

Веруваме дека и таму бил посветен и ефикасен, како што е денес во неговата актерска кариера.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-02.jpg

Меган Фокс

Меган Фокс работела во локал каде се продавало смути.

Таа од овошје создавала вкусни пијалаци, но и секој петок морала да се облекува во костим банана за да ја промовира продавницата.

bijonse-metela-kosa-vo-frizernica-tom-kruz-nosel-bagaz-prvite-normalni-raboti-na-poznatite-05.jpg

За првите работни искуства на уште некои познати личности прочитајте ТУКА!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Том Круз и Шер и уште 6 славни парови кои имале секс без обврски Мадона и Тупак Шакур имале неверојатна хемија, а Том Круз имал 23 години кога им...
Том Круз смее да ја гледа ќерка си Сури 10 дена во месецот, но зошто не ја видел со години? Актерот кој е омилен на филмското платно во поглед на приватниот живот секогаш н...
Ирина Шајк зборува за бившиот со восхит: „Бредли е строг татко и не му требаат дадилки“ „Тој е целосно посветен татко – без дадилки. Леа беше на одмор со него цели две ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg