Најубавите парови кои се појавија на Мет Гала 2018 (фото)


Најубавите парови кои се појавија на Мет Гала 2018 (фото)

Црвениот тепих на Мет Галата не ги разочара љубителите на модата, со оглед на тоа што имаше многу невообичаени, уникатни и гламурозни аутфити.

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-01.jpg

Додека некои од славните личности се појавија сами на овој настан, други блеснаа на црвениот тепих покрај својата друга половина.

Покрај добрите модни комбинации, имаше дури и запросување, па раката на Накеша блесна со веренички прстен. 

https://twitter.com/metmuseum/status/993631386752954368/photo/1?tfw_site=Cosmopolitan&ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cosmopolitan.com%2Fentertainment%2Fcelebs%2Fa20270582%2F2-chainz-met-gala-red-carpet-proposal%2F

Погледнете кои беа најдобро облечени парови:

Амал и Џорџ Клуни

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-02.jpg

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-03.jpg

Кајли Џенер и Тревис Скот

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-04.jpg

Ирина Шајк и Бредли Купер

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-05.jpg

Том Брејди и Жизел Бундшен

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-06.jpg

Шон Мендес и Хeјли Болдвин

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-07.jpg

Скарлет Јохансон и Колин Џост

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto08.jpg

2 Chainz и Накеша Ворд

najdobro-oblechenite-parovi-bleskaa-na-met-gala-2018-foto-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Светки, гламур, елеганција: Ѕвездите примерни на црвениот тепих на Оскари 2018 На 4-ти март, се одржа церемонијата за ’90-ите Академски награди, каде се собра ...
Синот на Анџелина Џоли сведочи против Бред Пит и сака да го отстрани презимето од татко му Бракоразводната постапка трае веќе 5 години, а сега и 19-годишниот Медокс излезе...
Слаткар со маска на лицето го шета малиот Моша (фото) По соработката со бугарската пејачка Гери Никол, Слаткар го посвети слободното в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg