Фрижидер со Сваровски кристали, позлатена шолја: 8 работи на кои Ким Кардашијан ги троши милионите


Фрижидер со Сваровски кристали, позлатена шолја: 8 работи на кои Ким Кардашијан ги троши милионите

Води неверојатно луксузен начин на живот, а во нејзиниот дом има кревети какви што има британското кралско семејство.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-01.jpg

Ким Кардашијан стана толку позната што луѓето го кликаат нејзиното име каде и да се појави на интернет. Таа во минута заработува повеќе отколку што заработуваат некои луѓе во текот на целата кариера.

Изгради вистинска империја и е една од најскапоплатените ѕвезди на светот. Таа понекогаш зема 500.000 долари само за една спонзорирана Инстаграм објава.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-02.jpg

На што ги троши Ким своите милиони?

Канти за отпадоци Луи Витон

Кога покажа дека има канти за отпадоци со лого на познатиот бренд, фановите заклучија дека Ким навистина нема допир со реалноста и претерува.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-05.jpg

Позлатени тоалетни шолји од 750.000 долари

На некои познати личности толку им вреди домот, но на Ким сака да живее во невиден луксуз.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-03.jpg

Чанти од 50.000 долари на кои ќерка ѝ може да црта

Ким дава по 50.000 долари за Хермес чанти на кои Норт Вест може да црта и да ја покаже својата уметничка страна.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-06.jpg

Фрижидери со Сваровски кристали

Фрижидерот накитен со скапоцени кристали во кујната на Ким вреди 1 милион долари.

frizider-so-svarovski-pozlatena-sholja-8-raboti-na-koi-kim-kardashijan-gi-troshi-milionite-07.jpg

Уште 4 детали од луксузниот живот на Ким на следната страна...



Би можело да ве интересира:

По 15 години молк, мajката на Кејт Мидлтон го даде првото интервју - к... Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон го даде првото интервју и проговори за тоа колку ...
Еминем е трезен 10 години, Бредли Купер – 14 години: Ѕвезди кои се отк... Додека постојат ѕвезди како Блејк Лајвли и Џенифер Хадсон кои воопшто не пијат а...
Ким Кардашијан е кралица на Инстаграм - 9 тајни зошто има одлични фотк... Kaко успева да заинтригира 124 милиони луѓе да ја следат секојдневно? Кои се неј...