Принцот Хари и Меган направени од пандишпан - Успешен обид за кралска торта?


Принцот Хари и Меган направени од пандишпан - Успешен обид за кралска торта?

Пред помалку од недела, Мадам Тисо во Лондон ги откри восочните фигури на принцот Хари и неговата идна сопруга, Меган Маркл.

princot-hari-i-megan-markl-napraveni-od-pandispan-uspesen-obid-za-kralska-torta-01.jpg

Сега, една девојка од Велика Британија, која професионално се занимава со изработка на торти и колачи, реши да го направи истото, само користејќи пандишпан и фондан во боја.

Лара Мејсон креираше реплика со реална големина од кралскиот пар кој викендов, на 19-ти мај, ќе заплови во брачните води.

princot-hari-i-megan-markl-napraveni-od-pandispan-uspesen-obid-za-kralska-torta-02.jpg

Тортата ќе биде изложена на интернационален натпревар за оригинални торти кој традиционално ќе се одржи по 25-ти пат овој ноември.

Life-Size Cakes of Prince Harry And Meghan Markle

Lara Mason Cake Art baked life-size cakes that look just like Prince Harry and Meghan Markle. 👑

Posted by INSIDER Presents on Friday, May 11, 2018

За жал, тортата е само уметничко дело и никогаш нема да може да биде изедена.

Успешен обид или...?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Х... Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак... ...
Меган Маркл, по рамните сандали, за првпат облече патики на кралска до... По низата појавувања во елегантни изданија со високи потпетици, Меган деновиве с...

Најчитани неделава