Зошто Кајли Џенер ги избриша сите фотки од ќеркичката Сторми од Инстаграм?


Зошто Кајли Џенер ги избриша сите фотки од ќеркичката Сторми од Инстаграм?

Кајли Џенер е една од највлијателните личности на социјалните мрежи, посебно Инстаграм, па иако често ја споделуваше радоста со својата ќеркичка Сторми, од пред неколку дена реши да не го прави тоа.

zosto-kylie-jenner-gi-izbrisa-site-fotki-od-kerkickata-stormi-od-instagram-1.jpg

20-годишната мајка реши да ги избрише сите фотки на кои јасно се гледа ликот на Сторми, со оглед на тоа што во коментарите директно добивала закани за киднапирање.

zosto-kylie-jenner-gi-izbrisa-site-fotki-od-kerkickata-stormi-od-instagram-2.png

„Ретко ја изнесува Сторми во јавност, но сака да се погрижи да биде безбедна постојано.

Во последно време почнаа да се шират непријатни навреди за изгледот на Сторми, што беше вознемирувачко за Кајли. Плус, некои од коментарите директно ѝ се закануваа со киднапирање.“

zosto-kylie-jenner-gi-izbrisa-site-fotki-od-kerkickata-stormi-od-instagram-3.jpg

Само неколку фотки „ја преживеаја“ чистката:

View this post on Instagram

stormi webster 👼🏽

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

my angel baby is 1 month old today

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

stormi strolls 🤑

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

bff

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

angel baby

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

happy birthday North & P.. 🖤

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Позади сцената: Најдобрите Оскаровски Инстаграм фотки Имавме можност да ги погледнеме холивудските ѕвезди на црвениот тепих на Оскарит...
Исповед на Кајли Џенер: Како се справувам со трачевите и што ми дава с... Ријалити ѕвездата проговори за несигурностите, за тежината да се расте пред каме...
Кајли Џенер и Тревис Скот на прв семеен одмор со ќеркичката Сторми на ... Кајли Џенер и нејзиното момче Тревис Скот, се фотографирани на нивниот прв семее...