Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Хари?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 24-04-2019
Возач 24-04-2019
Монтажер 24-04-2019


Како принцот Чарлс ѝ го скрши срцето на Дијана веднаш по раѓањето на Хари?

Неговиот наводно шеговит коментар бил почетокот на крајот на нивниот брак.

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-01.jpg

Пред да се разведат принцезата Дијана и принцот Чарлс работите изгледаа сјајно во нивниот брак во очите на јавноста. Но, зад затворени врати ситуацијата била сосема поинаква уште од самиот почеток на бракот.

Наводно принцот Чарлс многу сакал да има ќерка, па бидејќи бил „очаен“ по женско потомство затоа и разликата во години помеѓу принцот Вилијам и принцот Хари е толку мала.

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-03.jpg

Кога забременила по вторпат Дијана го дознала полот на бебето, но не му кажала на Чарлс дека ќе добијат момче. Штом се родил Хари, реакцијата на Чарлс ѝ го скршила срцето на Дијана.

Во документарниот филм посветен на нејзиниот живот Дијана изјави: „Новороденчето беше момче. Првиот коментар на Чарлс беше „Ох Господе, момче е. Неговиот втор коментар беше: „Па уште има и црвена коса.“

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-05.jpg

Наводно Чарлс се шегувал, но Дијана била повредена и ова бил уште еден клучен момент за оладување на односите на кралскиот пар.

Дијана изјави дека по овие зборови од Чарлс нешто во неа како да се затворило и оттогаш нивниот брак почнал да пропаѓа комплетно.

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-02.jpg

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-08.jpg

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-07.jpg

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-06.jpg

kako-princot-charls-i-go-skrshi-srceto-na-dijana-vednash-po-ragjanjeto-na-hari-04.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам ... Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Што му забрани Меган Маркл на принцот Хари? Таа едноставно му покажа дека постои друг начин на живот и тој се вљуби во тоа. ...