Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Храна која Меган Маркл не смее да ја јаде додека е бремена

Во кралското семејство има многу правила кои членовите треба да ги следат, а Меган не е исклучок.

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-01.jpg

Претходно ги откривме правилата кои Меган треба да ги следи ако остане бремена, а откако ја објавија нејзината бременост, сега таа мора да се држи и до одредена исхрана.

Со оглед на тоа што носи кралско бебе, таа ќе мора да се држи до здравион начин на живот, за да го одржува нејзиното и здравјето на нероденото бебе.

Погледнете која храна нема да смее да ја јаде Меган во бременоста:

Недоволно печено месо

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-02.jpg

Бургери

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-03.jpg

Суши

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-04.jpg

Меки сирења

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-05.jpg

Немиени билки и растенија

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-06.jpg

Меко варени јајца

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-07.jpg

Алкохол

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-08.jpg

Непастеризирани сокови

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-09.jpg

Премногу чај

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-10.jpg

Сувомесни производи

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...
Меган Фокс и Машин Ган Кели во Барби аутфити на настан, откако тој се прошета со обетки со нејзина к... Меган Фокс и како русокоса е преубава и сега се пар во Барби стил, а последни во...
Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс со дијамантски прстен со посебно значење - прославиле со пиење ... По околу година и пол заедно, Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, а наводно пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg