Храна која Меган Маркл не смее да ја јаде додека е бремена


Храна која Меган Маркл не смее да ја јаде додека е бремена

Во кралското семејство има многу правила кои членовите треба да ги следат, а Меган не е исклучок.

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-01.jpg

Претходно ги откривме правилата кои Меган треба да ги следи ако остане бремена, а откако ја објавија нејзината бременост, сега таа мора да се држи и до одредена исхрана.

Со оглед на тоа што носи кралско бебе, таа ќе мора да се држи до здравион начин на живот, за да го одржува нејзиното и здравјето на нероденото бебе.

Погледнете која храна нема да смее да ја јаде Меган во бременоста:

Недоволно печено месо

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-02.jpg

Бургери

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-03.jpg

Суши

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-04.jpg

Меки сирења

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-05.jpg

Немиени билки и растенија

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-06.jpg

Меко варени јајца

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-07.jpg

Алкохол

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-08.jpg

Непастеризирани сокови

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-09.jpg

Премногу чај

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-10.jpg

Сувомесни производи

hrana-koja-megan-markl-ne-smee-da-ja-jade-dodeka-e-bremena-11.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пр... Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам ... Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Том Круз смее да ја гледа ќерка си Сури 10 дена во месецот, но зошто н... Актерот кој е омилен на филмското платно во поглед на приватниот живот секогаш н...