Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото)


Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото)

Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со роботот од анимираниот филм „Big Hero 6“.

kako-jaknata-na-kendal-djener-stana-hit-meme-foto-01.jpg

Кендал Џенер на својот Инстаграм профил промовираше црвена волуменозна XXL јакна од брендот Artizia.

kako-jaknata-na-kendal-djener-stana-hit-meme-foto-02.jpg

Сепак, огромната јакна на Кендал ги инспирираше твитерџиите да се пошегуваат со неа и со модната индустрија.

Тие направија поголема верзија од нејзината јакна и се проширија низа шеги на темата откако магазинот Vogue Pariz ја сподели фотката.

Прочитајте и Зошто новата фотка на Ким Кардашијан стана хит меме?

Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме:

https://twitter.com/isadoracarsino/status/1054956189589614594/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1054956189589614594&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.thisisinsider.com%2Fkendall-jenner-photoshop-picture-giant-coat-2018-10

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кендал Џенер со другарките на Миконос (фото) Како и многу други ѕвезди, и Кендал летово не пропушти прилика да се сонча и да ...
Меган Маркл со балетанки на бејзбол меч без бебето Арчи (фото) Меган Маркл е на породилно отсуство до есен, но таа се појави на бејзбол меч со ...
Кајли Џенер си ја носи ќеркичката на работа и позира со неа на пауза (фото) Кајли Џенер тврди дека поминува многу време со ќеркичката и не се двои на неа, а...