Кој е Лука Сабат, 20-годишното момче со кое Кортни Кардашијан го замени згодниот бивши?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Кој е Лука Сабат, 20-годишното момче со кое Кортни Кардашијан го замени згодниот бивши?

Извесно време се шушка за новото момче на 39-годишната Кортни Кардашијан, коe е речиси дупло помладo од неа...

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-001.jpg

Лука Сабат е 20-годишното момче со кое Кортни во повеќе наврати беше поврзувана, откако го остави згодниот 25-годишен Јунес Бенџима.

Последно беа забележани како излегуваат од ресторан и се упатуваат на заеднички шопинг низ Беверли Хилс.

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-1.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-2.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-3.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-4.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-5.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-6.jpg

koj-e-luka-sabat-20-godisnoto-momce-so-koe-kortni-kardashian-go-zameni-zgodniot-bivsi-7.jpg

Но, кое е и што прави двојно помладото ново момче на Кортни, која е мајка на 3 деца?

Лука во 2015-та година се има појавено на писта, во улога на модел за Yeezy, брендот на Канје Вест.

View this post on Instagram

Yeezy season

A post shared by Mr. Fallback (@lukasabbat) on

Неговата мајка е моден стилист, но сега работи како готвач, додека неговиот татко е моден дизајнер.

Лука се има испробано во улога на актер и модел, а за себе вели дека е креативен претприемач.

Со Кортни Кардашијан се запознал преку Кендал Џенер, со која се знае преку модниот свет.

Како изгледа Лука и дел од заедничките папарацо фотки со Кортни:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

23-годишната ќерка на Еминем со секси фотки од Хаваи Таа е нежна и природна и луѓето ја обожаваат затоа што не е „во филм“ како други...
„Плакнеме очи“: 10 најуспешни машки модели на сите времиња Името Лаки Блу Смит можеби ќе ви звучи смешно, но тој е еден од најуспешните маш...
Норт Вест на 5 години започна кариера како модел (фото) Ќерката на Ким и Канје, Норт Вест, официјално навлезе во семејниот бизнис и почн...