По 15 години молк, мajката на Кејт Мидлтон го даде првото интервју - како е да имаш зет принц?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


По 15 години молк, мajката на Кејт Мидлтон го даде првото интервју - како е да имаш зет принц?

Мајката на Кејт и Пипа Мидлтон го даде првото интервју и проговори за тоа колку се менува животот ако ќерката ви е омажена во кралското семејство.

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-01.jpg

Интервјуто на- 63 годишната Керол Мидлтон е објавено во магазинот „The Telegraph“.

„Најголемиот страв ми беше дека моите деца ќе пораснат и ќе го изгубам своето семејство, но, за среќа, останавме блиски. Имам двајца прекрасни зетови и се надевам дека ќе имам и прекрасна снаа“, изјави Керол, која покрај Кејт и Пипа го има и синот Џејмс, кој не е оженет.

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-07.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-11.jpg

Таа исто така откри дека имала голема улога во планирањето на свадбата на Кејт и заедно зборувале за изборот на музиката, но и за низа други детали.

За промените по свадбата на нејзината ќерка Кејт со принцот Вилијам, Керол вели:

„Имам две други деца и внучиња и мојата работа и животот ми се врти околу местото на кое бев и луѓето кои ги знаев и пред Кејт да стане дел од кралското семејство.“

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-03.jpg

Керол заедно со нејзиниот сопруг Мајкл Мидлтон (69) го водат мултимилионскиот бизнис „Party Pieces“, кој го стартуваа во 1987 година. Тие продаваат и по 7.000 предмети за забави годишно.

Родителите на Кејт Мидлтон:

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-12.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-10.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-09.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-08.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-06.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-05.jpg

po-15-godini-molk-majkata-na-kejt-midlton-go-dade-prvoto-intervju-kako-e-da-imash-zet-princ-04.jpg

Прочитајте и Љубовни турбуленции, бизнис проблеми: Што прави братот на Кејт и Пипа Мидлтон?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Татко на 69 години: Ричард Гир доби син со 33 години помладата сопруга 69-годишниот Ричард Гир и 35-годишната Алехандра Силва го добија нивното прво за...
12 славни жени кои родија деца по 40-тата година И покрај тоа што лекарите советуваат дека најдобрите години за раѓање дете се до...
30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ ...

Најчитани неделава