Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида која ја организираше без Доналд


Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида која ја организираше без Доналд

Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека пак Доналд останал во Вашингтон.

novogodishnoto-selfi-na-melanija-tramp-od-zabavata-na-florida-koja-ja-organizirashe-bez-donald-01.jpg

Првата дама на САД, Меланија, ја честиташе новата година со невообичаено селфи на Твитер.

Таа организирала новогодишна забава во Mar-a-Lago ресортот сама, каде влезот чинел 1.000 долари, а за оваа пригода првата дама се одлучила за црн фустан на Stella McCartney.

Иако Меланија објави само една фотка, гостите кои присуствувале споделија неколку фотки со неа, а на настанот ја придружувал и нејзиниот син Барон.

https://www.instagram.com/p/BsFLRqhF1sQ/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BsGftE0nUwo/?utm_source=ig_embed

View this post on Instagram

Happy New Year everybody

A post shared by Charlie Kirk (@charliekirk1776) on

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меланија Трамп и Брижит Макрон одржаа модна лекција на средбата во Париз Во елегантни костими во темни бои првите дами на САД и Франција изгледаа беспрек...
Меланија Трамп и Брижит Макрон се главни помеѓу првите дами на Самитот Г7 (фото) Се поздравија со бакнеж во образ и фатени за рака се упатија кон останатите дами...
8 бизарни совети за бракот од Доналд Трамп Меланија Трамп му е трета сопруга, а овие негови ставови можеби се причината зош...

Најчитани неделава