Ѕвезди кои дизајнерите одбиле да ги облечат за настани
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Ѕвезди кои дизајнерите одбиле да ги облечат за настани

Деновиве се шири веста за Бебе Реџа, која остана без облека за Греми наградите, откако мнозинство светски дизајнери ја одбиле за соработка.

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-01.jpg

Но, таа не е единствена славна личност која дизајнерите одбиле да ја облечат за важни настани, а низ годините, многу ѕвезди се имаат пожалено од истото.

Многу славни дами се соочиле со предизвик да најдат дизајнер кој ќе сака да ги облече и стилизира за црвен тепих, филмска премиера и други важни настани, доколку имаат поголема величина од „вообичаената“, но и од други причини зависно од ситуацијата.

Во продолжение погледнете кои ѕвезди изјавиле дека дизајнерите не сакаат да соработуваат со нив за одредени настани:

Мелиса Мекарти не можела да најде никој што ќе ја облече за Оскарите во 2012

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-02.jpg

Клое Кардашијан изјавила дека пред да ослаби, немала многу можности и дизајнерите немале облека за неа

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-03.jpg

Ешли Грејам не присуствувала на Мет Гала бидејќи не можела да најде дизајнер што ќе ја облече

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-04.jpg

Кога Бијонсе била дел од Destiny’s Child дизајнерите не се нафаќале да креираат облека за групата, па ги облекувала нејзината мајка

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-05.jpg

Кристина Хендрикс не можела да најде дизајнери кои ќе ѝ позајмат фустан

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-06.jpg

Лесли Џонс не можела да најде дизајнер што ќе ја облече за нејзината „ Ghostbusters“ премиера

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-07.jpg

Меган Мулали не можела да најде некој што ќе ја стилизира иако била организатор на настанот

dzvezdi-koi-dizajnerite-odbile-da-gi-oblechat-za-nastani-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 ѕвезди со мани во изгледот, од кои не се срамат воопшто Парис Хилтон има „мрзливо око“, Хоакин Феникс зајачка уста, а Дензел Вашингтон к...
Славни личности кои не беа поканети на свадбата на Хари и Меган, иако се очекуваше нивното присуство Уште пред да се одржи кралската свадба, беше јасно дека ќе има многу славни личн...
Ѕвезди кои во 2017 целосно го променија својот изглед Секоја девојка знае дека промената на фризурата може многу да допринесе за целос...

Најчитани неделава