Твитерџиите во прашалници: Зошто Меланија Трамп носи само една ракавица?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Твитерџиите во прашалници: Зошто Меланија Трамп носи само една ракавица?

Нејзиниот моден стил е беспрекорен, но секој нејзин потег внимателно се набљудува, па овојпат ѝ најдоа „мана“.

vo-chest-na-majkl-djekson-rakavicata-ja-napravi-melanija-tramp-hit-na-tviter-01.jpg

Првата дама на САД на настанот State of the Union Address го придружуваше својот сопруг. За оваа пригода 48-годишната Меланија Трамп се појави во елегантен темен капут.

Но, еден детаљ го привлече вниманието на твитерџиите. Нејзината „соло“ ракавица.

Таа се поздравуваше со луѓето околу неа и внимателно го следеше настанот со една ракавица на себе, додека другата ја држеше во рака. Па, некои ја споредија со Мајкл Џексон, а други се прашуваа што крие под ракавицата.

Дел од твитовите на нејзина сметка:

https://twitter.com/TheTruthMonkey/status/1092965804071505922?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1092965804071505922&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.aol.com%2Farticle%2Flifestyle%2F2019%2F02%2F06%2Fmelania-trumps-one-glove-at-the-2019-state-of-the-union-is-causing-quite-the-stir-on-twitter%2F23663039%2F

Стајлингот на Меланија:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меланија Трамп и Брижит Макрон одржаа модна лекција на средбата во Пар... Во елегантни костими во темни бои првите дами на САД и Франција изгледаа беспрек...
Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида која ја о... Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека ...
Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото) Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со...