Првите жени на славните мажи: Колин Фарел во нелегален брак, Том Круз сопругата го навлече на скиентологија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Првите жени на славните мажи: Колин Фарел во нелегален брак, Том Круз сопругата го навлече на скиентологија

Општо познато е дека повеќето љубовни врски немаат долг рок на траење во Холивуд. А, ѕвездите не се колебаат по повеќепати да запловат во брачните води. Со кого дел од познатите срцекршачи го имаа премиерното искуство?

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-1.png

Иако со години уживаше статус на заколнат ерген, малкумина паметат дека Џорџ Клуни во минатото беше венчан човек. Амал е всушност втората дама на која ѝ го кажа судбоносното „да“.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-2.jpg

Истото важи и за заводникот Бредли Купер. И врапчињата на гранка знаат дека глумецот има дете со убавицата Ирина Шајк. Меѓутоа, сопруг ѝ бил само на една жена, а тоа не е манекенката.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-3.jpg

Денешната животна сопатничка на фаталниот Џејми Дорнан, пак, некогаш била младешка љубов на неговиот постар и бунтовен колега. Знаете ли за кого точно станува збор?

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-4.jpg

Поради бројноста на последователни партнерки, краткотрајноста на бракот или сосема трети причини, на дел од нивните екс сопруги малкумина се сеќаваат. 

Ова се првите жени на славните мажи:

Том Круз и Мими Роџерс

Првиот брак на славниот глумец беше со актерката Мими Роџерс. Се венчаа во 1987 година, а разделија по три години поминати заедно.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-5.png

Таа е главниот виновник што ѕвездата се навлече на скиентологија. Го охрабрувала да им се приклучи на неа и нејзиниот татко, за сега оваа религија да има огромна улога во неговиот живот.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-6.jpg

После разводот, Том Круз двапати се прежени со Никол Кидман и Кејти Холмс, а моментално е сам. Бившата сопруга, пак, денеска е среќно мажена, со две деца и не е повеќе дел од споменатата црква.

Џорџ Клуни и Талија Балсам 

Пред да стане еден од најпосакуваните холивудски ергени, Џорџ Клуни беше во краток брак со Талија Балсам. Парот направи свадба во 1989 година, а се разведоа четири години подоцна.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-7.png

Разочаран од лошото искуство, тој се заколна дека никогаш повеќе нема да се жени. Меѓутоа, дадениот завет го прекрши заради прекрасната адвокатка за човекови права Амал Аламудин.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-8.png

И поранешната сопруга се зема за друг партнер, со кого заедно глумеа маж и жена и во популарната телевизиска серија „Mad Men“.

Рајан Рејнолдс и Скарлет Јохансон

Пред да ѝ стане венчан маж на Блејк Лајвли, канадскиот актер беше во љубов со друга русокоса убавица. Занесната Скарлет Јохансон е првата жена со која Рајан Рејнолдс oдлучи да рипне во тавче.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-9.png

Ѕвездите се запознале во 2007 година, а во текот на следната направија веридба и се земаа. Издржаа само три години, по што и официјално се разведоа во 2011 година.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-10.jpg

На глумицата не ѝ се посреќи ниту вториот брак со францускиот новинар Роман Дауријак, иако добија ќерка во текот на петте години поминати заедно. За разлика од неа, екс сопругот веќе има две со својата сакана.

Колин Фарел и Амелија Варнер

Ирскиот бунтовник и англиската актерка и пејачка биле мошне млади, кога за првпат се сретнале на филмска премира во 2000 година. Колин Фарел имал 24, додека Амелија Варнер само 19 години.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-11.png

Свадбената церемонија на двојката се одржала на плажа во Тахити во 2001 година, по што глумецот го истетовира прекарот на сопругата, Мили, на домалиот прст од раката. Покасно призна дека избрзале и раскинаа по неколку месеци.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-12.jpg

За медиумите откри и дека бракот воопшто не им бил легален. Тој остана ерген до денес, ама има деца со повеќе жени. Неговата младешка љубов, пак, заврши во прегратките на популарниот Џејми Дорнан, за кого се омажи во 2013 година.

Бредли Купер и Џенифер Еспозито

Холивудскиот заводник се има забавувано со мноштво познати дами, но само на една ѝ има ставено прстен на раката.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-13.png

Бредли Купер ѝ го кажа судбоносното „да“ на актерката Џенифер Еспозито во декември 2006 година. Очигледно не им било судено долго да останат во брак, бидејќи парот ја заврши постапката за развод после единаесет месеци.

prvite-zheni-na-slavnite-mazhi-kolin-farel-vo-nelegalen-brak-tom-kruz-soprugata-go-navleche-na-skientologija-14.jpg

Втората најсериозна  врска во животот му е онаа со руската убавица Ирина Шајк, која му роди ќерка. Заедно се од 2015 година. Бившата сопруга, пак, се премажи за британски модел и пак се разведе две години подоцна.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Том Круз смее да ја гледа ќерка си Сури 10 дена во месецот, но зошто н... Актерот кој е омилен на филмското платно во поглед на приватниот живот секогаш н...
Том Круз и Шер и уште 6 славни парови кои имале секс без обврски Мадона и Тупак Шакур имале неверојатна хемија, а Том Круз имал 23 години кога им...
Славни жени кои од љубовници станаа сопруги Дефиницијата за брак во Холивуд драстично се разликува од онаа секојдневната и п...