Авионско седиште за шешир, автомобил за кучиња: Најчудни работи за кои славните потрошиле „богатство“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Авионско седиште за шешир, автомобил за кучиња: Најчудни работи за кои славните потрошиле „богатство“

Славните си овозможуваат многу скапи задоволства, но понекогаш, некои од нив навистина немаат поента.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-01.jpg

Ѕвездите кои „тежат“ милиони можат да си дозволат буквално сè и не мора да се воздржуваат од никакви задоволства, кога се на патување или во било кое време.

Дел од нив навистина немаат граници во трошењето и имаат потрошено илјадници долари за сосема непотребни работи.

Погледнете кои се најлудите работи на кои славните потрошиле огромна сума пари:

1. Боно си го заборавил шеширот на лет од Лондон до Италија, па потоа букирал дополнителен лет со посебно седиште за неговиот шешир.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-02.jpeg

2. Селин Дион купила навлажнувач за воздух од 2 милиони долари додека престојувала во Лас Вегас, за да го заштити нејзиниот глас од пустинската клима.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-03.jpg

3. Џастин Бибер одлучил да го понесе неговото мајмунче на турнеја во Германија, но кога слетал и му побарале документи за егзотичното милениче, кои тој ги немал, платил казна од 10.000 долари.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-04.png

4. Кога Џеј Зи и Бијонсе одат во Париз, престојуваат во луксузен пентхаус апартман, а трошат во просек по 20.000 долари од вечер за овој луксуз.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-05.jpeg

5. Додека Бред и Анџелина беа заедно, изнајмиле дом во Тајланд со 8 слуги кои биле со нив 24/7.

avionsko-sedishte-za-sheshir-avtomobil-za-kuche-najchudni-raboti-za-koi-slavnite-potroshile-bogatstvo-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
12 работи кои фановите ги игнорираат за бракот на Бијонсе и Џеј Зи Тие важат за еден од најмоќните светски парови и се инспирација за многумина, но...
7 пати кога на славните им биле платени илјадници долари за обични раб... Иако многумина мислат дека сите славни личности ги заработуваат милионите со мно...