Како ги шминкаа ѕвездите да изгледаат постаро на филмското платно, а како всушност остареа?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Kelner 18-08-2019
КЕЛНЕР 18-08-2019


Како ги шминкаа ѕвездите да изгледаат постаро на филмското платно, а како всушност остареа?

Шминката е особено важен дел од филмската продукција. Во филмовите како „Враќање во иднината“ и „Форест Гамп“ кои прескокнуваат неколку декади, неопходно е „остарување“ на ликовите со помош на професионална шминка.

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro-01.jpg

Сепак, колку од шминкерите на некој начин предвиделе како ќе изгледаат ѕвездите кога ќе остарат? Погледнете ја трансформацијата за филмовите VS. како остареле во реалноста:

Меги Смит

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (10).jpg

Елизабет Тејлор

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (7).jpg

Ентони Хопкинс

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (5).jpg

Роберт Де Ниро

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (6).jpg

Кајл МекКлахлан

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (11).jpg

Џејмс Вудс

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (8).jpg

Дик Ван Дајк

Kako-gi-sminkaa-zvezdite-da-izgledaat-postaro (6).jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Како изгледаат ќерките на славните мажи? (фото) Помеѓу славните мажи има многу горди татковци на ќерки кои ги наследиле нивните ...
Како изгледаат родителите на Викторија Бекам и на уште 14 ѕвезди? Мајката на Наталија Водјанова има исти очи како нејзините, мајката на Кристијано...
Како изгледаат славните дами на плажа летово? (фото) Славните дами знаат како да уживаат во животот и одморот го користат максимално....